RTX3080'den RTX4060 Ti'ye geçilir mi?

3080 gibi kart varken ben olsam 6000 serisi nvidia kartlar çıkmadan değiştirmem o kartı.
6000 serisinden kastınız RTX 30 serisinin 3 model üstü mü? Zira RTX 6000 mevcut.

Arkadaşlar zaten mevcut 6000 serisinin oyun için olmadığının farkındayım:

Hayır.

GeForce kartlardan bahsediyor, Quadro kartlar oyunda fazla performans göstermez, sürücüleri de oyunlar için değildir.
Farkındayım. Arkadaşın ne kast etmek istediğini merak ettim, o ayrımı yapmak için sordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
3080 gibi kart varken ben olsam 6000 serisi NVIDIA kartlar çıkmadan değiştirmem o kartı.

Kardeşimin bilgisayarında 1080 Ti var halen dana gibi çalışıyor mesela 1080P'de yapamadığımız şey yok. Siz o kartla daha en az 3-4 sene gidersiniz. Ben olsam görüntü vermeyene dek kullanırım.

Ya benim de arkadaşlar falan yeni kasa topladı şu anda içime öyle bir içime benim de yenilemek düşmüştü ama kartımı da çok seviyorum gerekli mi ben de emin değilim.

6000 serisinden kastınız RTX 30 serisinin 3 model üstü mü? Zira RTX 6000 mevcut.

Arkadaşlar zaten mevcut 6000 serisinin oyun için olmadığının farkındayım:

Farkındayım. Arkadaşın ne kast etmek istediğini merak ettim, o ayrımı yapmak için sordum.
Hayır.

GeForce kartlardan bahsediyor, Quadro kartlar oyunda fazla performans göstermez, sürücüleri de oyunlar için değildir.

Ya benim de arkadaşlar falan yeni kasa topladı şu anda içime öyle bir içime benim de yenilemek düşmüştü ama kartımı da çok seviyorum gerekli mi ben de emin değilim.
4060Ti'ın DLSS 3.0 yardımı ile yapıp 3080'in yapamayacağı hiç bir şey yok.

3080'e yeni nesilde tekabül eden kart 4070. Eğer gerçekten değiştirmek istiyorsanız kendinize en ucuzundan bir 4070 ayarlayıp 3080'i de satın.

Kartım hiç beni pişman etmedi aldığım günden beri bir Bluetooth kulaklığın biri de ekran kartım hayatta beni en çok mutlu eden iki şey.

Dosya Ekleri

• 20231019_014754.jpg
    20231019_014754.jpg
    268,1 KB · Görüntüleme: 1.272
Eğer bilgisayar performansı üzerinden bir meslek sahibi değilseniz gerekli olmaz, istemek olur zaten. Alacaksanız da arkadaşların dediği gibi, 4070 sizin için bir yükseltme olur.

Hayır.

Geri
Yukarı