RTX3080'den RTX4060 Ti'ye geçilir mi?

Kartım hiç beni pişman etmedi aldığım günden beri bir Bluetooth kulaklığın biri de ekran kartım hayatta beni en çok mutlu eden iki şey.
Hocam YouTube'dan 4070 vs 3080 videoları izlersiniz. DLSS 3 teknolojisiyle karşılaştırırsınız. Alıp almamak sizin isteğinize bağlı.

Sanırım 4070 almadığım sürece kartı değiştirmek gereksiz yeni bir ekran kartına bu kadar para döküp dökmeyeceğim hakkında düşüneceğim normalde eskisini satıp çok rahat alırım ama ben de satamama hastalığı var bağlanıyorum ne olursa olsun.

Sanırım 4070 almadığım sürece kartı değiştirmek gereksiz yeni bir ekran kartına bu kadar para döküp dökmeyeceğim hakkında düşüneceğim normalde eskisini satıp çok rahat alırım ama ben de satamama hastalığı var bağlanıyorum ne olursa olsun.
Kendiniz emek + zaman + araştırma + bütçe ayırıp toplayınca öyle oluyor. =) Ben de eski sistemimi zor satmıştım.

Bütçen varsa 4070Tİ'ya geçmek daha mantıklı, arada çok fark yok ama olmuyorsa 4070'e geçebilirsin.

4060Ti'ya geçmek pek mantıklı gelmiyor bana çünkü %25'lik bir performans düşüşü olacak. O farkı DLSS ile ne kadar kapatırsın bilemiyorum.

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Bütçen varsa 4070Tİ'ya geçmek daha mantıklı, arada çok fark yok ama olmuyorsa 4070'e geçebilirsin.

4060Ti'ya geçmek pek mantıklı gelmiyor bana çünkü %25'lik bir performans düşüşü olacak. O farkı DLSS ile ne kadar kapatırsın bilemiyorum.

Eki Görüntüle 1982374

Grafikten yola çıkarsak, uğraştığınıza (ve muhtemelen masraf ettiğinize) değmesi için en az RTX 4070 Ti'a geçmelisiniz.

Hocam zaten şu anki sisteminizle oynayamayacağınız oyun yok ben olsam geçmezdim. Yeni kartlar çıkınca onlara geçiş yaparsınız, belki 1-2 sene sonra GTA 6 çıkar o zaman en güncel kartla oynamış olursunuz. Boşuna kart al-sat ile uğraşmazsınız hem de.

Geçilmez. Net.
Bütçe olursa veya indirim olunca 4070Ti geçilir. Zaten yakında S serisi çıkacak, güncel kartların fiyatları 50-100 dolar geri çekilir. Bekleyin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı