RTX4060 - Battlefield 1 düşük FPS

Daha fazla  
R5 7. nesil RTX 4060 ve 16 GB RAM'li laptopum var. BF1 hariç diğer oyunlarda en son grafik düzeyinde minimum 100FPS alırken BF1 de en düşük ayarlarda 30 FPS'i zor alıyorum bunu nasıl düzeltebilirim?

BF 1'de orta ayarlarda 60 FPS aldım. Bu normal bir değer mi? Normal değilse bunu nasıl düzeltebilirim? Laptopu alalı 1 hafta olmadı virüs falan yok.

Son düzenleme:
@Faller
Knk belkide ekran kartını harici değilde dahili olarak kullanıyor olabilirsin yani emin değilim ama bir bak istersen bide driverları doğru ve temiz şekilde yada kurduğuna eminmisin
yok knk diğer oyunlarda min 100 fps (ultra ayarlarda)

Ayarlar böyle, değiştir dediğiniz ayar var mıdır?

Yine 34 fps aldım

R6'da da 30 fpslerdeyim sanırım laptopta genel sorun var nasıl çözebilirim tek BF1'e özgü değil.

Dosya Ekleri

• resim_2023-08-06_110336978.png
    resim_2023-08-06_110336978.png
    280,2 KB · Görüntüleme: 20
  • resim_2023-08-06_110356214.png
    resim_2023-08-06_110356214.png
    323 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
@Faller

yok knk diğer oyunlarda min 100 fps (ultra ayarlarda)

Ayarlar böyle, değiştir dediğiniz ayar var mıdır?

Yine 34 fps aldım

R6'da da 30 fpslerdeyim sanırım laptopta genel sorun var nasıl çözebilirim tek BF1'e özgü değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
knk bu videodeki söylenenleri yapmayı denermisin büyük ihtimalle bundan kaynaklanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
kanka bu videodeki söylenenleri yapmayı dener misin büyük ihtimalle bundan kaynaklanıyor.

Kanka diğer tüm oyunlarda da aynı sorun vardı. PC'yi kapatıp açtık düzeldi.

R5 7. nesil RTX 4060 ve 16 GB RAM'li laptopum var. BF1 hariç diğer oyunlarda en son grafik düzeyinde minimum 100FPS alırken BF1 de en düşük ayarlarda 30 FPS'i zor alıyorum bunu nasıl düzeltebilirim?

BF 1'de orta ayarlarda 60 FPS aldım. Bu normal bir değer mi? Normal değilse bunu nasıl düzeltebilirim? Laptopu alalı 1 hafta olmadı virüs falan yok.

Laptoplar böyle özel olarak her şeyi Full guce cekiceksin yoksa bilgisauar enerji jaracağımak yerine daha az maliyetli Intel HD falan kullanıyor bende de durum böyleydi ama ayarları Full'e cekince NVIDIA üzerinden düzeldi hepsi.

Knk grafik ayarlarını ultra ya ve dlss quality ye ayarlarsan iyi bir fps alırsın ama rtx 4060 gibi bi ekran kartında düşük grafikler=düşük fps haberin olsun
Bf 1de dlls yok bu arada . 3060 lı laptopla 100-130 max ayarlarda alıyorum. Arkadaş ya gereken driverleri güncellememiş ya da yeni ekran kartı olduğu için optimizasyon sıkıntısı ola bilir. Dx 12 ilaç diyil

Geri
Yukarı