RTX4070 fanlar dönmüyor

yigitei

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı yeni topladım bilgisayarcıya dizdirdim ve bütün kurulumları yaptıktan sonra fanların dönmediğini fark ettim. Normal midir ve şu takılmamış kabloların takılı olması gerekiyor mu?
Ek olarak sıvı soğutma var fakat sesli çalışıyor normal midir?

0F957037-DEE6-46B4-B7F6-D3AEB54E8AA4.jpeg

Bilgisayarı yeni topladım bilgisayarcıya dizdirdim ve bütün kurulumları yaptıktan sonra fanların dönmediğini fark ettim. Normal midir ve şu takılmamış kabloların takılı olması gerekiyor mu?

Eki Görüntüle 1756234

MSI Afterburner'dan kendin açmadığın sürece ısınmadığı için dönmeyecektir.

Bir an kendi sistemim zannettim. Ekran kartında 0db olduğu için sıcaklık 55-60 derecelere gelene kadar fanlar çalışmaz. Sıvı soğutucu DeepCool LS720 herhalde BIOS'dan falan ayarlanıyor mu bilmiyorum ama bende oyundayken bile hızlı çalışmadığı için ses yapmıyor.

Eki Görüntüle 1756234

Oyun oynarken de dönmüyor ise yani ekran kartini isindiracak seyler oynayip, yapipta donmuyor ise bir sıkıntı vardir belki.

Teşekkür ederim herkese

Fanlar ekran kartı ısınmadığı sürece dönmez. Pompa yeni olduğunda bu ses normaldir sonradan düzelir.
pekii şu takılı olmayan kablonun takılması gerekiyor mu?

şu takılı olmayan kablonun takılması gerekiyor mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı