RTX4080 beklenmeli mi?

@kino Haklısınız ancak 4080 türkiyede 2bin dolara satılırsa bir anlamı kalmıyor benim için.
2080 alanlar üzülmüştü evet ama günün sonunda kimse 3080 i 700 dolardan alamadı

Fiyatı göz önünde bulundurmak lazım.

Fiyat %90 aynı kalacak? Hatta 3080 şu anda gereksiz pahalı $699 MSRP'yi gören öpüp başına koysun. Paran dolarda durduğu sürece $1 = 16 TL olmuş veya 30 TL olmuş sana fark etmiyor.

@kino Haklısınız ancak 4080 türkiyede 2bin dolara satılırsa bir anlamı kalmıyor benim için.
2080 alanlar üzülmüştü evet ama günün sonunda kimse 3080 i 700 dolardan alamadı

İlk çıktığında dolar kuru, TR satış fiyatı kıyaslayınca $1000civarına almışlardı o zaman mining/çip krizi başlamamıştı. 1-2 aya millet fiyatlar oturur derken krizle beraber iki katına fırlamıştı.

Son düzenleme:
@kino 3080 8 10 bin civarina satıldi ki dolar 7 liraydı o zaman. Dolar bazında bakıldiginda aynı yerdeyiz.
4000serisine de çıktığı gibi ulaşabilir miyim bilmiyorum açıkçası

@SirC 3080 fiyatı düştü evet. Yalnız 3000 serisinin çıkışının sancılı olduğunu da hatırlarsın "NVIDIA bu stoklar nerede?" diye millet yırtınıyordu gelen fırtınadan habersiz. Stoğun fazla gittiği ülkelerde $1000'a gidiyordu bizde vergi fark yarattı tabii.

Diyeceğim şu anda $1200 verirsin performansın o gördüğün olur, 4080 çıktığında en kötü bu parayı veya %10 fazlasını verirsin yaklaşık %50 daha fazla performans alırsın. Yeni nesil kapıdayken amiral gemisi almayı mantıklı bulmuyorum. 3060 falan alsan eyvallah çünkü 4060'ın çıkmasında 1 seneye yakın süre var.

@SirC 3080 fiyatı düştü evet. Yalnız 3000 serisinin çıkışının sancılı olduğunu da hatırlarsın "NVIDIA bu stoklar nerede?" diye millet yırtınıyordu gelen fırtınadan habersiz. Stoğun fazla gittiği ülkelerde $1000'a gidiyordu bizde vergi fark yarattı tabii.

Diyeceğim şu anda $1200 verirsin performansın o gördüğün olur, 4080 çıktığında en kötü bu parayı veya %10 fazlasını verirsin yaklaşık %50 daha fazla performans alırsın. Yeni nesil kapıdayken amiral gemisi almayı mantıklı bulmuyorum. 3060 falan alsan eyvallah çünkü 4060'ın çıkmasında 1 seneye yakın süre var.
Hocam 1200 dolardan satılacağını ve ulaşılabilir olacağını bilsem asla almam ben de ama işte stok olacak mı fiyat bu mu olacak bilmiyoruz
2080 yerine 3080 bekleyip 3 yıldır hala beklemede olan arkadaşlar gibi olmaktan korkuyorum:)

Hocam 1200 dolardan satılacağını ve ulaşılabilir olacağını bilsem asla almam ben de ama işte stok olacak mı fiyat bu mu olacak bilmiyoruz.
2080 yerine 3080 bekleyip 3 yıldır hala beklemede olan arkadaşlar gibi olmaktan korkuyorum:)

İşte bekleyip stok ve fiyat durumunu görmek lazım şimdiden konuşmak gereksiz. Ama yine de sana kalmış bir şey.

Hocam 1200 dolardan satılacağını ve ulaşılabilir olacağını bilsem asla almam ben de ama işte stok olacak mı fiyat bu mu olacak bilmiyoruz

LHR diye bir şey kalmadı artık ortada, global çapta mining getirisi ve masrafı da ortada. RTX 4000 serisine hücum gibi bir ortam olacağını sanmıyorum özellikle de LHR V3 vb. ile gelirlerse.

@NeverGive Up @kino
Başta ikiniz olmak üzere herkese teşekkür ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu da izledikten sonra sistemi sipariş ettim:) İnsallah pişman olmam

@NeverGive Up @kino
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoyu da izledikten sonra sistemi sipariş ettim:) inşallah pişman olmam.

Üstündeki işlemci yanlış değilsem i9 12900K ile kıyaslanmıştı performansı çok iyi işlemcinin.
@NeverGive Up @kino
Bu videoyu da izledikten sonra sistemi sipariş ettim:) inşallah pişman olmam.

Hayırlı olsun iyi günde kullanın bol FPS'ler dilerim 😀

2020 yazında 2080 alıp 3080'i görünce aklı çıkanları da biliyoruz.
2018 Aralık ayında 2080 Super aldım, 3000 serisi çıkana kadarda paşalar gibi oyunumu oynadım ve hala da oymuyorum. 3080'i görünce hiç de aklım çıkmadı, her oyunu 2K ultra ayarlarda mis gibi oynuyorum. Teknoloji bu ayak uyduramazsın, bir yerden başlarsın sonra geri düşersin, ayak uydurayım dersen evi barkı satarsın. Gün gelecek 4080 de tarihin tozlu sayfalarında yerini alacak. Bu anlayışınızdan vazgeçin.

Geri
Yukarı