RTX4080 beklenmeli mi?

Fiyat farkı fazla olsa bile eski nesilden daha iyi bir sistem toplamamı her şartta?
Tabi ki çok daha iyi sistem toplarsın ancak bulursan toplarsın :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4.dkdan itibaren izlersen anlatıyor ayrıca volkan abinin de bir videosu var konuyla ilgili
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@SirC bu sefer oyunda AMD'de dahil oldu eskisi gibi alt seviyeye hitap eden kartlar yapmıyor. RTX 4080 olmaz 7800 XT olur. Şu anda 6950 XT'nin ne kadar düşük güç tüketip ne kadar performans verdiği de ortada.

Şimdiden 7950 XT için "6900 XT'yi ikiye katlayacak" falan deniyorsa büyük sürprizler gelebilir amiral gemisi kartlarda.

NVIDIA'nın önceki seride bile neredeyse 2080 Ti'ı 3070'e dövdürecekti.
Yanlış, aksine daha sonra çıkan ve kağıt üzerinde VRAM dışında her yönüyle 2080Tİ'den daha güçlü görünen 3070 aksine 2080Tİ gerisinde kaldı.

NVIDIA'nın yine işini şansa bırakmayıp sağlam bir yükseltme ile geleceğine inanıyorum.
Aksine NVidia 3000 serisindeki yükseltmeyi 4000 serisinde yapmayacak. Çünkü nasıl olsa kartlar satılıyor, daha pahalıya eskisine yakın özelliklerle satmak varken kartları olağanüstü güncellemezler. Çünkü firmalar artık ürünlerini insanlara daha pahalıya satabileceklerini anladılar. Yine söylüyorum 3080 ile 4080 arasında en fazla %30, 3090Ti ile 4080 arasında %10 fark olacak.
hardware unboxing videosunda da tam da bundan bahsediyorlardı. Pandemi nvidiaya kartlarını daha pahalıya satabileceğini öğretti, tavsiye edilen satış fiyatından bulunabileceğine imkan vermiyorum diyor abilerimiz:) Çıkıştan 6 ay sonra bile zor stok bulursunuz diyor.
Bekleyip beraber göreceğiz ben de aynı şekilde düşündüğüm için alıp geçtim
En iyisini yapmışsınız. Çünkü firmalar artık ürünlerini insanlara daha pahalıya satabileceklerini anladılar. Bundan sonra ucuzu uygunu yok. Bu sadece Türkiye için değil, tüm dünya için geçerli.

Son düzenleme:
Yanlış, aksine daha sonra çıkan ve kağıt üzerinde VRAM dışında her yönüyle 2080Tİ'den daha güçlü görünen 3070 aksine 2080Tİ gerisinde kaldı.

Okuduğumuzu anlıyor muyuz? "Neredeyse bile" demişim, bu oldu demememişim. Ortada yanlış bir durum yok.

Okuduğumuzu anlıyor muyuz? "Neredeyse bile" demişim, bu oldu demememişim. Ortada yanlış bir durum yok.
Gayet iyi anlıyorum, demek ki neymiş 2000 serisi alanlar gözleri yaşlı değilmiş. 3000 serisi çıkana kadar oyunlarını oynadılar, hala da en kral oyunda 2K çözünürlük ultra ayarlarda o biçim oyunlarını oynuyorlar. Niye gözleri yaşlı olsun. Sizin demenize göre o zaman her çıkan kartın yenisini alsın insanlar. Kimin neye gücü yeterse onu alıp kullanıyor insanlar.

Gayet iyi anlıyorum, demek ki neymiş 2000 serisi alanlar gözleri yaşlı değilmiş. 3000 serisi çıkana kadar oyunlarını oynadılar, hala da en kral oyunda 2K çözünürlük ultra ayarlarda o biçim oyunlarını oynuyorlar. Niye gözleri yaşlı olsun. Sizin demenize göre o zaman her çıkan kartın yenisini alsın insanlar. Kimin neye gücü yeterse onu alıp kullanıyor insanlar.

Kimin gözleri yaşlı? Konu sahibi şu anda 3080 alırsa gayet gözleri yaşlı olacak yoksa çıktığı gün RTX 3080 alanlar 2 senede tüm zevki yaşadı ve 4000 serisini rahatça pas geçebilir.

Yeni nesil alternatifin çıkmasına az süre kalmışken eski neslin sıfırını ciddi paralarla alan herkesin elinde patlamıştır. 2019'da Ryzen 2600 alıp birkaç ay sonra 3600'ü görenler için de aynı durum oldu, 2020'de 9400F alıp birkaç ay sonra 12 izleğe sahip 10400F görenler de.

Bir öncekiler kötü değildi ama birkaç aylık sabırsızlığın bedelini %90 aynı fiyata daha güçsüz donanımla uzun yıllar gitmeyi düşünerek ödüyorsun. Bir donanım daha piyasada yeniyken ve sonraki neslin gelmesine çok uzun süreler varken alan herkes ise mutludur.

Dostum teknoloji yerinde sayıklamıyor, kendine yediremediğin şey nedir?

Geri
Yukarı