Rüya tabirlerine inanır mısınız?

Rüya tabirlerine..

• İnanırım

Oy: 9 22,5%
  • İnanmam

Oy: 31 77,5%

• Oy verenlerin toplamı
    40
Rüyalar aslında psikolojiktir. Gördüğümüz şeyler beyinde (veya düşündüğün) uyurken bilincin kapalı olduğu durumlarda ortaya çıkar. Yani uykunun REM döneminde ortaya çıkarlar. Yani bu olaylar psikolojiktir, her bir şeyde keramet aramamak gerekir.

Dostum rüyalar 3E ayrılır 1'si günlük yaşamda bize sıkıntı veren sürekli aklımızda olan zihnimizi meşgul eden şeylerdir akşam uyuduğunda rüyanda görme ihtimalin yüksektir bir diğeri ise şeytandan gelen rüyalardır bir üçüncüsü de Allah katından gelen rüyalardır seni uyarmak için vs rüyalar çok karmaşıktır rüyaların anlamlarını internet üzerinden araştırırken dini tabirlerine bakmanı tafsiye ederim. rüyalar zihnimizin bizlere satlerce yaşatığını düşündüğümüz birkaç saniyelik anlardır her gördüğün rüyadan da bir anlam çıkarmaya çalışmakla kendini yorma

Zaten bakarsanız (konu için nefret etmeme rağmen araştırdım :D) çoğu tabirin mal gelecek, efendim şuradan çek kazanacaksınız, yok işte efendim aile sorunlarınız çözülecek gibi saçma sapan şeylerden ibaret olduğunu görürsünüz. Tüm rüyalar aynı anlama gelemez herhalde değil mi? Buradan da saçma olduğu belli oluyor. Dinimizde (İslam dininde) burçlar olduğu için onlara mecburen inanıyorum ama astroloji midir nedir (şu burçlara dair geleceği söyleyenler) ona inanmıyorum. Burçlar hakkında vs. konuşmaktan ve konuşanlardan da nefret ederim zaten.

Son düzenleme:
Hayır. İnanıyor olsaydım lisedeki aşkımla sadece rüyalarda değil, fiziksel alemde de yanyana olurduk.

İnsan neyi görmek isterse onu görür. En azından ben istediğim rüyayı görüyorum.

Her şeyin olduğu gibi rüyanında bilimsel açıklaması var. Ama insanoğlu nankördür, bilimin ışığını kendisi için kullanır. Rüya ve fal üzerinden öyle büyük paralar dönüyor ki, kimse demiyor böyle bir şey yok diye.

Aynı zamanda dinlerde de rüyalara manevi anlamlar katılmış.

Ne fala ne burca ne de rüya tabirine inanırım. Hepsi aldatmacadan ibaret. Rüya tabiri diğerlerinden bir tık daha inandırıcı çünkü arkasında bilinçaltı var. Ama rüyamda şunu gördüm şuradan para gelecek gibi olaylar tabi ki de sahte.

Geri
Yukarı