Rüyada gördüğümüz insanlar

Rüya nasıl oluşur? Görmediğiniz bir insanın suratını nasıl göreceksiniz ki zaten, beyin onu nasıl yorumlayacak ki? Uyanıkken gördüğünüz her şey bilinç altında, beyinde toplanır. Rüyada iken (rüyaların nasıl oluştuğu hala tartışmalı bir konu) ya ayıklanır ya da bir şeyler yapılır işte orası bizi ilgilendirmez. Beyin saçma sapan görseller ortaya çıkartır. Mesela uçaktayken kedi uzaylılarla savaştığım rüyam vardı. Anti-Air ile onları falan vuruyordum. Böyle saçma sapan şeyler ortaya çıkabiliyor. Rüyanız da bir insanı görmeniz enteresan bir şey değil ki? Görebilirsiniz, gayet normal. 7-8 yaşında ilk kez suratını gördüğünüz adam bile rüyanız da çıkabilir. Soruyu ya ben anlamadım ya da siz anlatamadınız.
Sen diyelim benle konuşurken bana bakıyorsun ya o işte. Diyelim toplantıda sen konuşuyorsun , herkes sana bakmaz mı?
Bilinç altında en sevdiğim şey beyninin içinde bir bilinç olması ve seninle konuşması. Ara sıra dertleşiyoruz falan. İyi geliyor :D

Ya bak gece gece sokma kafama şu fikri.
3 kat yorganı kafama çekip uyuyacağım senin yüzünden.

Ayrıca beynimiz rastgele yüzler oluştabilir rüyamızda veya sokakta rastgele sadece gözümüzü kaydırırken gördüğümüz biri rüyamızda olabilir.
Yorgan seni rüyadan mı kurtarcak. Sakın uyurken elin veya ayağın dışarda kalmasın. :D
1638645867815.png

Ya bak gece gece sokma kafama şu fikri.
3 kat yorganı kafama çekip uyuyacağım senin yüzünden.

Ayrıca beynimiz rastgele yüzler oluştabilir rüyamızda veya sokakta rastgele sadece gözümüzü kaydırırken gördüğümüz biri rüyamızda olabilir.

Rastgele yüz oluşturamaz. Beynin olmayan bir şeyi oluşturmasına imkan yok. Muhtemelen gördüğün bir kişiyi göz ucuyla bakmış olsan bile (ki hatırlamana da gerek yok) rüyana girebilir. Sokakta yürüyorsun ve önünden 100 kişi geçti. Belki aralarından 10 göz çarpıcı şekilde hatırlayabilrsin .Bu bilinçüstüne geçmiş olan hatıradır. Rüyanda ise 100 kişinin 100 ünüde görebilirsin. Bu bilinçaltına atılmış kısımdır.

Rastgele yüz oluşturamaz. Beynin olmayan bir şeyi oluşturmasına imkan yok. Muhtemelen gördüğün bir kişiyi göz ucuyla bakmış olsan bile (ki hatırlamana da gerek yok) rüyana girebilir. Sokakta yürüyorsun ve önünden 100 kişi geçti. Belki aralarından 10 göz çarpıcı şekilde hatırlayabilrsin .Bu bilinçüstüne geçmiş olan hatıradır. Rüyanda ise 100 kişinin 100 ünüde görebilirsin. Bu bilinçaltına atılmış kısımdır.
Yok aslında dayım vardı orda , yengemle konuşurken beni izliyordu. Yengemle konuşurken yoldan yengem geçiyordu. Bu nasıl oluyor ya? :D

Rüyamda hiç toplum tarafından izlenmedim. Rüyamda bile kimse beni takmıyor.😅
Ama merak etmedim değil hemen araştırıyorum. Belkide kendimizi hayatta çok ben merkezli yaptığımız içindir. Yani filmdeki ana karakter bizmişiz gibi yaşadığımız içindir. Herkes bize bakıyor. Beni izliyorlar. Gerçek hayatta böyle düşündüğümüz içindir fark etmesek bile. Yorumum bu.

Rüyada gıdıklanan var mı? Bende acayip takıntı oldu. Rüyada korku diye bir şey bilmem, tek korktuğum gıdıklanmak. O hissi yaşayan varsa beni daha iyi anlar :)

Rüyada gıdıklanan var mı? Bende acayip takıntı oldu. Rüyada korku diye bir şey bilmem, tek korktuğum gıdıklanmak. O hissi yaşayan varsa beni daha iyi anlar :)

Hiç yapmadım. Ama senin için uygun zamanda denerim. Bir zaman lucid rüya içerisindeyken duyularımı biliçli bir şekilde denemiştim. Koklama görme ve duymada sorun yokta. Bende tat çalışmıyordu. Yiyeceklerin tadını alamıyordum. Sonra acı testi yapmıştım acıyı hiçbir şekilde olması gerektiği miktarda hissetmiyorsun hani çimdikleme duvara yumruk atma başından vurulma şu bu hepsini denedim fakat acıyı karıncalanma şeklinde hissediyordum. Acı eşiği gerçekten yok aksi taktirde çığlık çığlığa uyanırdım herhalde. Bir de zaman algısı hakkında bir deney yapmıştım lucid rüyalarımın birinde. Fakat sonucunu hatırlamıyorum. Oradaki bir saat ne kadara denktir gibisinden. Garip tecrübeler.

Yeni konular

Geri
Yukarı