Rüyamda Karabasan gördüm ve uyku felci geçirdim

Halk tabiriyle karabasan deniyor fakat bu REM uykusu denilen bilincin açık olduğu vücudun hala uykuda olduğu durumdur. Ben yılda en az 6-7 kez yaşarım ve artık alıştığım için ortalama 10-15 saniye içinde kendimi uyandırıyorum.

Karabasan öyle ruhsal bir varlık ya da büyülü bir şey değildir. Rem uykusu sırasında aniden uyanırsanız vücudunuz geçici olarak hareket edemez duruma gelir. Sebebi beynin tüm kapasitesini veri işlemeye harcamasıdır. Sinirleriniz serbest olduğu için hareket edemezsiniz, beyniniz kendini toparlayınca sinirlere tekrardan komut gönderir ve normal halinize gelirsiniz. Tabii daha karmaşık konuları var ama en basit hali ile budur.

Başardım! Halk tabiriyle Karabasan'ı düşündüm tabii ki biraz korktum uykuya daldım ve 10 dk ya geri uyandım ama felçtim. İlk neremi canlattım bilmiyorum ama biraz uğraşıp ayak parmaklarımı canlattım. Sonra kalktım ama bunu neden söylüyorum bilmiyorum, sadece psikolojik olarak başardım.

Bende düşünerek yatıyorum ama hiç görmedim görmekte istemem organlarımızın uyanıp beynimizin uykuda olduğu(REM uykusundayken beynimizin uyanamaması)bir andır beyin felci bilinçaltınızdakiler sanki rüya görüyormuşsunuz gibi gözlerinizin önüne gelir. Sonra beyniniz uyanır ve kurtulursunuz. Geçmiş olsun.

Bana da hem uyanmadan önce oluyor hem de uykuya dalarken oluyor ama karabasan yok. Sadece kıpırdayamıyorum çok kötü bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende çok boğulma hissi gelmiyor sadece derin nefes alamıyorum o kadar bende geçenlerde uçma hisi gerçekleşmişdi uzaman çok şaşırmıştım acaba gerçekten uçuyor muyum diye ama sonra rüya olduğunu anladım.

Geri
Yukarı