Rüyamı kontrol edebilir miyim?

• Konuyu başlatan Jira'nın süper çakması 3T
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 136
  • Görüntüleme 8B
Rüya esnasında zaten rüyada olduğunun farkındasındır, sadece rüyanı kontrol etmeyi başaramamış olabilirsin. Gün içerisinde rüyada olduğunda bunu fark etmeni sağlayacak şeyleri sürekli tekrar et. Ben sürekli bunu tekrarlayarak yapmaya başladım. Diğer yöntemleri *deftere yazmak vs* hiç denemedim.

Rüyada olduğumuzu fark etmemizi sağlayacak şeylere örnek verebilir misin? Ben hiç kontrol edemedim rüyalarımı ve uzun zamandır da rüyalarımı hatırlayamıyorum. Yapmayı çok istiyorum artık elimden gelen her şeyi deneyeceğim.

Yapmak istediğim şeylerden biri rüyamı kontrol edebilmek, diğeri ise Astral seyahat, umarım bir gün başarabilirim. Başarırsam çok harika olur.

Rüyada olduğumuzu fark etmemizi sağlayacak şeylere örnek verebilir misin? Ben hiç kontrol edemedim rüyalarımı ve uzun zamandır da rüyalarımı hatırlayamıyorum. Yapmayı çok istiyorum artık elimden gelen her şeyi deneyeceğim.
Örneğin bir rüyada, beyniniz daha çok ana olayla ilgilenir; küçük detayları çok kurgulamaz. Gün içerisinde de kendinize sürekli "Rüyada mıyım?" şeklinde telkinlerde bulunun ve şunları uygulayın;

1-Bulunduğunuz odadaki kitapların içini kontrol edin: Dediğim gibi, bulunduğun oda bilinçaltında kaldığı kadarıyla gayet başarılı bir şekilde rüyanda da var olabilir fakat kitapların rastgele sayfalarındaki kelimeler muhtemelen olmayacaktır.
2-Işığın anahtarını açıp kapatın: Eğer rüyadaysanız ışık yanmayacaktır.

Bunlar şu anda aklıma gelen örnekler. Gerçeklik Testi Metodu ya da o tarz bir şekilde aratırsanız farklı ipuçları bulabilirsiniz.

Gerçeklik Testi Metodunu Inception filmindeki topaç gibi düşünebilirsiniz. Sürekli olarak o topacı çevirmeyi alışkanlık haline getiren birisinin rüyasında da topaç çevirme ihtimali yüksektir. Eğer rüyadaysa o topaç sonsuza kadar dönebilir. Bunun gibi olası bir rüya durumunda fizik kurallarının dışına çıkacak şeyleri tekrarlayabilirsiniz.

Örneğin bir rüyada, beyniniz daha çok ana olayla ilgilenir; küçük detayları çok kurgulamaz. Gün içerisinde de kendinize sürekli "rüyada mıyım?" şeklinde telkinlerde bulunun ve şunları uygulayın;

1-bulunduğunuz odadaki kitapların içini kontrol edin: Dediğim gibi, bulunduğun oda bilinçaltında kaldığı kadarıyla gayet başarılı bir şekilde rüyanda da var olabilir fakat kitapların rastgele sayfalarındaki kelimeler muhtemelen olmayacaktır.
2-ışığın anahtarını açıp kapatın: Eğer rüyadaysanız ışık yanmayacaktır.

Bunlar şu anda aklıma gelen örnekler. Gerçeklik testi metodu ya da o tarz bir şekilde aratırsanız farklı ipuçları bulabilirsiniz.

Gerçeklik testi metodunu ınception filmindeki topaç gibi düşünebilirsiniz. Sürekli olarak o topacı çevirmeyi alışkanlık haline getiren birisinin rüyasında da topaç çevirme ihtimali yüksektir. Eğer rüyadaysa o topaç sonsuza kadar dönebilir. Bunun gibi olası bir rüya durumunda fizik kurallarının dışına çıkacak şeyleri tekrarlayabilirsiniz.

Mesela şey olur mu? Her kırmızı rengini gördüğümde sağ işaret parmağımı sol elimin içinden geçirmeyi denesem veya uçmayı denesem olur mu?

Mesela şey olur mu? Her kırmızı rengini gördüğümde sağ işaret parmağımı sol elimin içinden geçirmeyi denesem veya uçmayı denesem olur mu?
Uçmayı denemek fena fikir değil fakat rüyada olmadığınız takdirde bunun komik duracağını tahmin edebilirsiniz 😄 Yapabileceğiniz şeyler tamamen size ve hayal gücünüze bağlı fakat asıl önemli nokta rüya ve gerçek hayatı birbirinden ayırabilecek şeyler olmalı ve alışkanlık haline getirmelisiniz. Ayrıca rüya halinde bunlar gerçek dışı bir şekilde gerçekleşse bile kontrolü ele geçiremeyebilirsiniz. Hani hep olur ya, korkunç bir rüya görürsün kaçmaya çalışırsın ama kaçamazsın. Kaçamadığın halde rüyada olduğunun farkına varıp dönüp o korkutucu elemanla dalga geçmezsin, o hesap. Onun için de normal uyku dilimini düşün; diyelim ki 7 saat. Uyuduktan 4 saat sonrasına alarm kur, o saatte uyan ve 5-10 dakika uyanık kal. Ardından tekrar uykuya dalmadan evvel kendine rüya göreceğine ve onu kontrol edeceğine dair telkinlerde bulun. Ya da telkin müzikleri var, eğer işe yararsa onları da deneyebilirsin. Tabii bunlar sadece benim denediklerim, internette bir çok farklı Lucid Dreaming tekniği var. En beğendiklerini seçip uygulayabilirsin. 🙂
Yapmak istediğim şeylerden biri rüyamı kontrol edebilmek, diğeri ise Astral seyahat, umarım bir gün başarabilirim. Başarırsam çok harika olur.
Astral seyahat bambaşka bir şey, açıkçası astral seyahat yapmaya maçam yemiyor. Sonuçta bambaşka bir metafizik aleme geçmiş oluyorsun. Oranın da sakinleri var, senin eterik enerjinin varlığını hissedip yanına da gelebilirler. Çok ürkütücü. 😅

Uçmayı denemek fena fikir değil fakat rüyada olmadığınız takdirde bunun komik duracağını tahmin edebilirsiniz 😄 yapabileceğiniz şeyler tamamen size ve hayal gücünüze bağlı fakat asıl önemli nokta rüya ve gerçek hayatı birbirinden ayırabilecek şeyler olmalı ve alışkanlık haline getirmelisiniz. Ayrıca rüya halinde bunlar gerçek dışı bir şekilde gerçekleşse bile kontrolü ele geçiremeyebilirsiniz. Hani hep olur ya, korkunç bir rüya görürsün kaçmaya çalışırsın ama kaçamazsın. Kaçamadığın halde rüyada olduğunun farkına varıp dönüp o korkutucu elemanla dalga geçmezsin, o hesap. Onun için de normal uyku dilimini düşün; diyelim ki 7 saat. Uyuduktan 4 saat sonrasına alarm kur, o saatte uyan ve 5-10 dakika uyanık kal. Ardından tekrar uykuya dalmadan evvel kendine rüya göreceğine ve onu kontrol edeceğine dair telkinlerde bulun. Ya da telkin müzikleri var, eğer işe yararsa onları da deneyebilirsin. Tabii bunlar sadece benim denediklerim, internette birçok farklı lucid dreaming tekniği var. En beğendiklerini seçip uygulayabilirsin. 🙂

Astral seyahat bambaşka bir şey, açıkçası astral seyahat yapmaya maçam yemiyor. Sonuçta bambaşka bir metafizik aleme geçmiş oluyorsun. Oranın da sakinleri var, senin eterik enerjinin varlığını hissedip yanına da gelebilirler. Çok ürkütücü. 😅

Tamam teşekkür ederim. Umarım başarabilirim çünkü bayağı istiyorum yapmayı. Bir de bir sorum var rüyayı kontrol ederken mesela New York'ta olmak istiyorum diye düşünürsem kendimi New York'ta bulabiliyor muyum?

Teknoloji gelişiyor belki ileride Lucid rüya görmemizi sağlayan bir uygulama çıkabilir. İsteyen hayallerinde istediği şeyi yapar. Hatta ben bir kere rüyada olduğumu farkedip kontrol edebilmiştim cidden ayrı bir dünya gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı