Rüyamı kontrol edebilir miyim?

• Konuyu başlatan Jira'nın süper çakması 3T
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 136
  • Görüntüleme 8B
İlk tecrübende nasıl fark etmiştin rüyada olduğunu?
Ben kendi ilk fark edişimi anlatayım belki yardımcı olur. Biliyorsunuz ki rüyaların genelde belli bir başı olmaz, ben de o şekil bir rüyada bir araba sürüyorum. Önümde dümdüz bir yol var, etraf tamamen çayır çimen. Beyaz, üstü açık bir araba sürüyorum ve frenler patlak. Son gaz gidiyorum, aşırı telaşlı bir şekilde aracı durdurmaya çalışıyorum. Ve bir anda kafama dank ediyor ki benim ehliyetim yok, böyle bir arabam yok, şu anda gerçek hayatta değilim. O anki heyecanla "Aha! ilk kez 'lucid dreaming' yapacağım!" deyip arabayı şarampole savurmuştum. Biraz saçma bir deneyim ama ilk tecrübem buydu. 😄

@Reichkanzler sana bir soru sormak istiyorum. Eğer Astral seyahat yapmaya kalkışırsam, dini açıdan bir sorun olur mu? Önceki yazdıklarında İslamda Astral seyahat ile ilgili teknikler olduğunu yazmışsınız, bu konu ile ilgili araştırabileceğim bir kaynak önerebilir misin?

İlk tecrübende nasıl fark etmiştin rüyada olduğunu?

Öncelikle ben şunu fark ettim. Gece saat 4-5 gibi uyanıp, yatınca daha rahat lucid yapıldığını düşünüyorum. Rüyalar daha net ve anlaşılır görülüyor o saatlerden sonra. En azından ben öyle düşünüyorum. İlk deneyimim ise hiç hesapta yokken rüyamdayken uyandım sandım ama aslında rüyamdaydım. Rüyama geçince beynimin sanki bunun farkında olup, uyandığımı hissettim ve hiç uyanamayacağımı sanıp korktum. Rüyamda bir yolda yürüyorum ve beynimi adeta hissettim. O esnada gözlerimi de hissettim ama kapalı şekilde. Sonra ayaklarımı yere sürttüm ve uyanmak istedim birazcık uyanırken zorlandığımı düşünüyorum. İlk deneyimim buydu ve garipti.
@Reichkanzler sana bir soru sormak istiyorum. Eğer Astral seyahat yapmaya kalkışırsam, dini açıdan bir sorun olur mu? Önceki yazdıklarında İslamda Astral seyahat ile ilgili teknikler olduğunu yazmışsınız, bu konu ile ilgili araştırabileceğim bir kaynak önerebilir misin?

Soru bana değil ama İslami açıdan günah olduğunu düşünmüyorum.

Ben rüyalarımı sebepsiz bir şekilde kontrol edebiliyorum, Mesela kabus gördüğümde bir anda rüyada olduğum aklıma geliyor sonrası çok eğlenceli geçiyor.

İslami açıdan bir sıkıntısı olmadığı gibi bir çok mutasavvıf da astral boyutlara yolculuk yapıyor. İslami bir kaynak önermem %100 doğru olmaz, çünkü uygulamalar kişiden kişiye değişebiliyor. Çoğu kişi bunun için ilk önce istihareye yatıp doğru uygulamayı bulmaya çalışıyor. İstihare uygulamasını araştırıp, amacınıza göre niyet ederek 7 gün boyunca istihare namazına devam edip uykunuzda ya da yakaza halinde -uyku ile uyanıklık arası olan süreç- bu konuyla ilgili ulvi bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu konuda net bir bilgi veremiyorum çünkü benim de bu konuda bilgim tam değil, daha önce hiç astral boyuta çıkmadım.

https://www.youtube.com/channel/UCmA7qgmrx4Mje1X3vFSGkHg/videos Belki bu kanaldan güzel bir bilgi bulabilirsiniz, bir tasavvuf ehli kendisi. Astral seyahatle ilgili çeşitli videoları var.

İslami açıdan bir sıkıntısı olmadığı gibi bir çok mutasavvıf da astral boyutlara yolculuk yapıyor. İslami bir kaynak önermem %100 doğru olmaz, çünkü uygulamalar kişiden kişiye değişebiliyor. Çoğu kişi bunun için ilk önce istihareye yatıp doğru uygulamayı bulmaya çalışıyor. İstihare uygulamasını araştırıp, amacınıza göre niyet ederek 7 gün boyunca istihare namazına devam edip uykunuzda ya da yakaza halinde -uyku ile uyanıklık arası olan süreç- bu konuyla ilgili ulvi bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu konuda net bir bilgi veremiyorum çünkü benim de bu konuda bilgim tam değil, daha önce hiç astral boyuta çıkmadım.

https://www.youtube.com/channel/UCmA7qgmrx4Mje1X3vFSGkHg/videos Belki bu kanaldan güzel bir bilgi bulabilirsiniz, bir tasavvuf ehli kendisi. Astral seyahatle ilgili çeşitli videoları var.

Piri Reis'in haritayı bu kadar ayrıntılı yazmasının sebebine astral seyehat ile yazdığı için deniliyor. Ne kadar doğrudur bilemem.

Piri-Reis-haritasi-Deccal-adasi-768x432.jpg

Piri Reis'in haritayı bu kadar ayrıntılı yazmasının sebebine astral seyehat ile yazdığı için deniliyor. Ne kadar doğrudur bilemem.

Eki Görüntüle 951319
Olabilir, tayy-i mekan adı verilen bir uygulama daha var; hem metafizikte hem İslam'da. Aynı anda aslında bulunmadığın bir noktada bulunabilmene yarıyor fakat günümüzde bu ilme sahip biri kalmış mıdır, kalmışsa da bu bilgiye ulaşmak kolay mıdır bilemiyorum fakat olduğunu biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı