Rüzgarcell güvenilir mi?

Ben bu hızı alıyorum 4.5G telefon ile internet altyapım yok rüzgarcell kullansam bu hızları aşamam dimi baz istasyonu mesafesi ile alakalı doğduğun yer kaderindir nede olsa 😅
Screenshot_20200729_102438_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Büyük ihtimal ile Rüzgarnet'in mobil iletişim platformu. Rüzgarnet Niğde kökenli bir firma. Bende Niğdeliyim ve Niğde'de yaşıyorum. Son zamanlarda çok reklamlarını gördüm. Şikayetçi arkadaş duymadım hiç. Merak da etmiyor değilim fiyatlar cazip Türk Telekom tahahütüm bir gün biter ise denemek aklımda var :)
yukarıda arkadaşlar Vodafone altyapısı kullanıyor demiş. Mobil için galibe Bimcell ve Pttcell mantığı ile çalışıyordur. Sadece isim değişik olabilir.

Superbox ile aynı olay vaat ettiği hızlar çok iyi bende de nasıl şans varsa ne alt yapı var ne üst yapı.
Superbox'a 20mbps 190₺ ödüyorum şaka gibi Balıkesir merkeze 6km uzaktayım halbuki.

Superbox modemin 4.5G alıcısı kategori 11(600Mbps download, 50 upload Max. Alacağı hız) olduğundan daha iyi çektiğini gözlemledim ve telefondan daha iyi çekim sunuyor. Elinizdeki Vodafone hattı takıp ayarlayın modemi bir test edin cama yakın bir yerde. Sonuçları yine aynı değilse rüzgarcell'e şans verebilirsiniz.

Superbox modemin 4.5G alıcısı kategori 11(600Mbps download, 50 upload Max. Alacağı hız) olduğundan daha iyi çektiğini gözlemledim ve telefondan daha iyi çekim sunuyor. Elinizdeki Vodafone hattı takıp ayarlayın modemi bir test edin cama yakın bir yerde. Sonuçları yine aynı değilse rüzgarcell'e şans verebilirsiniz.
Bu dediğini yaparsam Turkcell ile sıkıntı yaşamam herhalde. Bu işlemden sonra tekrar Turkcell hattı taktığımda kurulum falan gerekir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda Vodafone için profil oluşturmayı anlatıyor bunu izleyip yapın eski ayara dönmek içinde Turkcell'i seçip kaydedin.

3.jpeg
2.jpeg
1.jpeg
31.07.2020 tarihi saat 17.00 itibarıyla internetimin hızı 0.01 Mbps download ve 0.01 upload hıza düşürülmüştür, sınırsız 4.5G taşınabilir internet hizmeti için Vodafone'u birçok kez aradım ve bana aktarılan bilgide 300 GB kotalı internet olduğu söylendi ve 0.01Mbps internete sabitlendi, 15.09.2020 tarihine kadar böyle devam edeceğini söylediler fakat sözleşmemde belirtildiği gibi en fazla iki cihazla kullandım ve Vodafone yanımda üzerinden hesap yaptığımda 275 GB kullanım olduğunu tespit ettim. Aylık limitsiz data olarak yanımda uygulamasında gözükmektedir ve ek olarak 300 GB tanımlıdır bu 300 GB kullanılmadığı görülmekte ve kullanımlarımın aylık limitsiz datamdan düştüğüde ekran alıntısında bulunmaktadır.
hız.jpeg

Buda hızlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı