Rufus "0x800701B1" ve "08007025D" hatası

S1nanozk

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar, halihazırda kullandığım eski HDD ile birlikte PC'yi biraz güncellemek adına 1TB SanDisk 3D SSD alıp temiz Windows 10 kurmak istedim lakin hepimizin yaşadığı gibi sorunlar peşimi bırakmadı.
Rufus ile güncel sürümü USB'ye yazdırıp bilgisayarı başlatıyorum ama önce yükleme ekranına gelmiyordu şimdi de 'dosyalar kuruluyor' bölümünde belirli bir yerden sonra 0x800701B1 ve 08007025D hatalarını alıyorum.
Bir de işin enteresanı ilk açılışta anakart logosu çıktıktan sonra kurulum işlemine geçmeden evvel ekran kartı arızası vermiş gibi bozuk bir görüntü ortaya çıkıyor, ardından normale dönüyor. Sonrasında malum hatalar zinciri ile karşılaşmalarım başlıyor. En son 'dosyalar kurulum için hazırlanıyor' kısmında belli bir yüzdeden sonra 0x8007025D hatası alıyorum.

164284280807130312418946661746.jpg

16428426977894303485698019232860.jpg

IMG_20220122_115014.jpg

IMG_20220121_205215.jpg

Teşekkür ederim cevabınız için. Fakat entersan bir durumla karşılaştım bu esnada. Rufus üzerinden zaten GPT olarak yazdırmıştım sistemi, onu belirtmek isterim.
Enteresan durum durum dediğim olay şu şekilde gerçekleşti; BIOS'tan boot kısmında UEFI+legacy ve boot 1, boot 2 kısımlarında UEFI adı olmasına rağmen USB ve HDD vardı(hangi isimde ise). Neyse; ben bunu direkt olarak UEFI, ardından da birinci ve ikinci sıradaki sürücüleri isimleri olmaksızın USB ve HDD driver olarak işaretledim. Ekran tekrar aynı şekilde karıncalandı vs kurulum ekranına geldi, ardından yönergeleri klasik şekilde takip ettim ve hata almadan şu an sistemi kurmuş bulunuyorum. En sonda da eski HDD'yi bağladım, harici disk olarak da onu kullanacağım. Tuhaf ama sorun çözülmüş görünüyor.

CSM açıksa o yüzden bu sorun olmuş olabilir, Windows açılırken Windows logosu mu çıkıyor anakart logosu mu? Bir de USB portları yüzünden de olabilir, siz portu değiştirdiğinde düzelmiş olabilir.

Şu anda Windows açılırken anakart logosu çıkıyor, bu bir sorun mu teşkil eder bilmiyorum. Ben sistemi UEFI kurduğum için böyle oldu diye düşündüm. Eski HDD de Windows logosu çıkıyordu.
Kurulumda da birkaç USB portu denedim, belki ondan da düzelmiş olabilir. Şu an işin özü herhangi bir sıkıntı yok, anakart logosu çıktıktan birkaç saniye sonra hemen açılıyor sistem :)

Teşekkür ederim ilginiz için, vallahi laptop için aldığım SSD ile de ilk kurulumda bu tip bir sıkıntı yaşamıştım. Bu sefer de aynı şey olunca bir gece kadar başımı ağrıttı :)

Geri
Yukarı