Çözüldü Rufus güvenilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Evet tabii ki güvenilir, burada korkmanız gereken Rufus değil, kullandığınız ISO dosyası. ISO dosyasının orijinalliği çok daha önemli emin olun. Ek olarak Technopat YouTube kanalında Recep hoca tarafından hazırlanan bir rehber videosu da mevcut. Bu dediğimi göz önüne alarak USB belleğinizi güvenle bootable bir diske dönüştürebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak ISO doğruluma işlemini aşağıdaki rehbere göre yapabilirsiniz.
Yok aksine bende yıllardır kullandım. USB yazma işlemlerinde falan ama bu aralar içime bir kurt düştü. Bildiğin başka yazma programları var mı?

Ultra ISO ile yazabilirsin ama yeni sürümleri UEFI'yı destekliyor mu bilmiyorum araştırman lazım.
Bendeki 9 sürümü desteklemiyor.

Yok aksine bende yıllardır kullandım. Usb yazma işlemlerinde falan ama bu aralar içime bir kurt düştü. Bildiğin başka yazma programları var mı ?
Microsoft'un kendi programı var ama adını hatırlamıyorum. Ve başka programlar da vardı bildiğim. Ama onları da hatırlamıyorum.

Microsoft'un kendi programı var ama adını hatırlamıyorum. Ve başka programlar da vardı bildiğim. Ama onları da hatırlamıyorum.
Bahsettiğiniz uygulamanın ismi Media Creation Tool ve evet bu yazılım ile de yazdırılabilir fakat ben her zaman kendim indirip Rufus ile yazdırırım. Bence en kolay ve en etkili yöntem bu. :)

hocam sen şu soruma güzel bir cevap versen pc ye format atacağım. İçimi rahatlatacak bişey söyle. selametle.
Media Creation Tool. Ya da Rufus. Çok zor değil. Birini kullanacaksın. Başka bir şey bul istersen. Daemon Tools falan var. Şimdi aklıma geldi. WinToHDD var bir de. (Pek güvenmiyorum buna ama olsun.)

Hocam sen şu soruma güzel bir cevap versen PC'ye format atacağım. İçimi rahatlatacak bir şey söyle. Selametle.

Hocam güvenilir bir uygulama kullanabilirsiniz rahatlıkla, ama kullanmayı bilmek lazım.

En güzeli Rufustur bence. Rufus kullanın hocam ancak yazacağınız .ISO dosyasını güvenilir bir yerden indirin.

Güvenilirdir ve açık kaynak kodludur. Dünya çapında kullanıcıları var, virüs vs. olsa şimdiye kadar çoktan çıkmıştı.

Buyrun, açık kaynak kodları:

Geri
Yukarı