Çözüldü Rufus ile Windows ISO dosyası yazdırılan USB bellek nasıl eski haline getirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

329112

Hectopat
Makaleler
4
Rufus ile USB belleğime Windows 10 yazdırdım. Daha sonradan USB belleğimi biçimlendirip Windows dosyasını sildim ama Rufus gidip farklı bir bölüm açtı VA salt okunur moda aldığı için hiçbir şey yapamıyorum. Bunu nasıl silebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6,5 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Rufus ile "Önyüklenebilir değil" şeklinde yazdırmayı denediniz mi?

Rufus ile USB belleğime Windows 10 yazdırdım. Daha sonradan USB belleğimi biçimlendirip Windows dosyasını sildim ama Rufus gidip farklı bir bölüm açtı VA salt okunur moda aldığı için hiçbir şey yapamıyorum. Bunu nasıl silebilirim?

CMD'den diskpart ile formatlamaniz gerek yoksa normal dosya gezgini ile UEFI Partition'lari silinmez

Çözüm

Başlat menüsüne CMD yazın ve “yönetici olarak çalıştır” seçeneği ile “komut istemi” ekranını aktif hale getirin. Ardından diskpart yazarak enter tuşuna basın. Bu Windows işletim sistemi içerisindeki yerleşik disk bölümleme aracına ulaşmanızı sağlıyor daha sonra sırasıyla aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacak;

– List disk (sisteme takılı olan diskleri listelemeyi sağlıyor)
– Select disk X (X yerine sizin sisteminizde diske karşılık gelen rakamı yazmanız gerekiyor)
– Attributes disk clear readonly (bu komut sonrasında varsa salt okuma özelliği kaldırılacak)

Create Partition primary Format fs = ntfs
( bu komutları girdikten sonra flaşınız başarıyla biçimlenecek.

Başlat menüsüne CMD yazın ve “yönetici olarak çalıştır” seçeneği ile “komut istemi” ekranını aktif hale getirin. Ardından diskpart yazarak enter tuşuna basın. Bu Windows işletim sistemi içerisindeki yerleşik disk bölümleme aracına ulaşmanızı sağlıyor daha sonra sırasıyla aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacak;

– List disk (sisteme takılı olan diskleri listelemeyi sağlıyor)
– Select disk X (X yerine sizin sisteminizde diske karşılık gelen rakamı yazmanız gerekiyor)
– Attributes disk clear readonly (bu komut sonrasında varsa salt okuma özelliği kaldırılacak)

Create Partition primary Format fs = ntfs
( bu komutları girdikten sonra flaşınız başarıyla biçimlenecek.
Yazdığım komutlarda kesinlikle büyük harf kullanmayın ben yanlışlıkla kullandım .

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı