Rufus ile Windows XP ISO yazdırılırken "Desteklenmeyen yansı" hatası

• Konuyu başlatan Saha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 2B
Diyelim ki elinizde bir ISO'ya da XP'nin dosyaları var ve bu ISO'da ya da dosyalarda bootable özelliği yok.
Yani dosyaları bu şekilde USB'ya da DVD'ye yazdırırsanız sistem bu yazdırdığınız dosyalardan sistemi boot etmez.
Bu program dosyaların içerisinde yer alan boot ini dosyasını kullanarak bootable USB ISO'ya da DVD yazabilmenizi sağlar.
Bu ayarı yaptıktan sonra sistem bu USB'ya da DVD'den boot eder.
Ama dosya kopyalama esnasında USB'den hata verebilir.
Bu hata SP2 sürümünden sonra giderildi ama sonrasını takip edemedim 7 çıktı ona geçtim.
700 mb cd yeter mi? Benim attığım iso usb den yapılabilir mi ve ultra iso programıyla ilgili hiç bir bilgim yok şimdi indirdim bu dediğiniz işlemleri nasıl yapıp yazdırabilirim?

700 MB CD yeter mi? Benim attığım ISO USB'den yapılabilir mi ve Ultra ISO programıyla ilgili hiçbir bilgim yok şimdi indirdim bu dediğiniz işlemleri nasıl yapıp yazdırabilirim?

Ultra ISO'yu indir ISO'yu bu programdan aç dediğinde zaten sana dürek sol üstte bootable ya da no bootable der bu işlemi bir yap bakalım sonra bilgi ver tarif edeyim.

Ultra ISO'yu indir ISO'yu bu programdan aç dediğinde zaten sana dürek sol üstte bootable ya da no bootable der bu işlemi bir yap bakalım sonra bilgi ver tarif edeyim.
Iso nun üzerine bastım içindeki dosyaları gösterdi.
16738066062825001322479511790425.jpg

Hocam bakabildiniz mi?

Son düzenleme:
ISO'nun üzerine bastım içindeki dosyaları gösterdi.Eki Görüntüle 1634219

Hocam bakabildiniz mi?

ISO bootable değil hocam bak açılabilir değil diyor.
Açılış işlemleri içinde açılış dosyası yükle diye bir seçenek var.
Buna tıklayın sonra CD'nin içindeki boot dosyasını bulun ve seçin.
Orası açılabilir olması lazım.

ISO bootable değil hocam bak açılabilir değil diyor.
Açılış işlemleri içinde açılış dosyası yükle diye bir seçenek var.
Buna tıklayın sonra CD'nin içindeki boot dosyasını bulun ve seçin.
Orası açılabilir olması lazım.
Boot dosyası yok.

@zeki1981 size zahmet cd ye nasıl kurulduğunu detaylıca resimlerle anlatır mısınız. Benim için çok önemli.

Son düzenleme:
YouTube'da o kadar öğretici video varken bakıp aynılarını yapmak o kadar zor olmasa gerek. Birçok uygulama Windows XP'de çalışmıyor artık, YouTube'a girip düzgün bir şekilde video izlemek bile zor. Bu forumda pek önerilmese de Windows 7'nin lite sürümlerinden biri daha çok iş görür.

İllaki XP olsun derseniz de Win to USB programı ile yazdırılır.

YouTube'da o kadar öğretici video varken bakıp aynılarını yapmak o kadar zor olmasa gerek. Birçok uygulama Windows XP'de çalışmıyor artık, YouTube'a girip düzgün bir şekilde video izlemek bile zor. Bu forumda pek önerilmese de Windows 7'nin Lite sürümlerinden biri daha çok iş görür.

Hocam Windows 7 denedim PC yetersiz kaldigi icin o logo gelme ekraninda donuyor.

YouTube'da o kadar öğretici video varken bakıp aynılarını yapmak o kadar zor olmasa gerek. Birçok uygulama Windows XP'de çalışmıyor artık, YouTube'a girip düzgün bir şekilde video izlemek bile zor. Bu forumda pek önerilmese de Windows 7'nin Lite sürümlerinden biri daha çok iş görür.

Sistem özellikleri.
8 GB RAM.
Intel(R) Celeron(R) J4005 CPU.
Geminilake [UHD Graphics 600]
480GB SSD

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı