Rufus ile Windows Yazılmış USB Bellekteki Bilgileri Geri Getirmek

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde 16 GB'lik bir USB bellek vardı. Yeni SSD aldığım için yeni bir Windows kurmam gerekiyordu. Bende bu sebepten dolayı elimdeki USB belleğe Rufus aracılığı ile Windows yazdım. USB belleğin yedeğini almayı unutmuşum. İçerisinde fotoğraflarım ve bir kaç şey daha vardı. Bunları geri getirmem mümkün mü? Eğer geri getirebilecek isem nasıl yapabilirim?

@JaroxJamaica Bildiğim kadarıyla Rufus belleği biçimlendirerek, Windows'u içerisine yazıyor. Bu durumda biçimlendirilmiş bellekteki bilgileri kurtarmak, gerçekten mümkün mü?

Belleğe daha fazla yazım yapmayın öncelikle. EASEUS Data Recovery kullanarak belleğe derin tarama yaptırın. Daha sonra USB bellek dışı bir konuma diski kurtarın.

Dipnot: Crackli sürümleri indirirken dikkatli olun. Mümkünse orijinal setup kullanın, onu üstüne crack yaparsınız.

Belleğin ilk 8 GB'ı içinde ise şimdiden geçmiş olsun, Windows 8 GB'a yakın kullanıyor, üstüne veri yazıldı ve kurtarılması mümkün değil artık.

Bazı programlar vardı. İsimlerini hatırlamıyorum. Onlar aracılığı ile format attığım hdd'deki bazı dosyaları kurtarabilmiştim. Bi internette yaz istersen.

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim. Şuan iş yerindeyim 17:00 gibi evde olacağım. Eve gidince önerilerinizi deneyeceğim. Bu bilişim suçlarında ki polisler falan harddiskten her şeyi buluyormuş diye duymuştum. Onlar nasıl yapıyor acaba?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı