Rufus USB belleği bozdu

MertEren94

Hectopat
format atmak için Rufus indirdim, ISO'yu hallederken hata verdi ve iptal edildi (Rufus ISO yansıması ayrıştırma hatası) Rufus'tan önce sorunsuz çalışıyordu, şimdi biçimlendir diyorum biçimlendirmiyor, zaten biçimlendirme ekranı 2 saatte anca açılıyor, USB takılı iken USB'yi düzeltmek için indirdiğim Kingston USB format tool açılmıyor veya çok uzun sürede açılıyor,

HP format tool işe yaramıyor, mini tool Partition wizard da işe yaramadı, Rufus ile biçimlendireyim dedim hep disk erişimi sorgulanıyor kısmında takılı kalıyor (SS alacaktım ama ekran alıntısı aleti de dondu, tahminimce bu da USB ile alakalı USB takılı iken yeniden bile başlatamıyorum PC'yi) virüs bulaşmış olamaz Rufus'u da ISO'yu da kendi güvenilir sitelerinden indirdim.
Nasıl çözebilirim? Hiç olmadı Teamwiever'dan bağlanıp çözebilecek birisi yok mu? Kanser oldum çünkü deneye deneye...

(Ekran alıntısı aracı düzelirse SS'leri eke yükleyeceğim, özelliklerim: RX 570 4 GB, 8 GB RAM, Windows 10 Home, R5 2600, B450 R4 anakart)

Tamam hocam kolay gelsin bende araştırma yapıp size tekrar yazarım.
"NOT "BU RESMİ İNTERNETTEN ALDIM AMA AYNEN BÖYLE GÖZÜKÜYOR TEK FARK BENİMKİ (ÇIKARILABİLİR DİSK E)

ğü.jpg

Şu an MTP Wizard ekranı da böyle, buradan yapabileceğim bir şey var mı?
ü.PNG

Not : Disk part yapabildim ama böyle oldu :

ooo.PNG

Son düzenleme:
CMD-->diskpart-->list disk yazıp çıkan ekranda USB belleğinizin yanında no Media yazıyorsa benimle iletişime geçebilirsiniz aynı sorun bende de vardı.
"NOT "BU RESMİ İNTERNETTEN ALDIM AMA AYNEN BÖYLE GÖZÜKÜYOR TEK FARK BENİMKİ (ÇIKARILABİLİR DİSK E)

Eki Görüntüle 932521

Şu an MTP Wizard ekranı da böyle, buradan yapabileceğim bir şey var mı?
Eki Görüntüle 932518

Not : Disk part yapabildim ama böyle oldu :

Eki Görüntüle 932535
evet tahmin ettiğim gibi aynı sorun bende de vardı flash belleğinizin markası nedir

OTG kablonuz varsa tablet veya telefona bağlayın doğrudan format atma seçeneği gelecek önünüze. Ben böyle kurtardım 3-4 saat uğraşın sonucunda.

Yoksa ubuntuyu "Try ubuntu"(yoksa) ile boot edip oradan biçimlendirmeyi deneyin.

"Not "bu resmi internetten aldım ama aynen böyle gözüküyor tek fark benimki (çıkarılabilir disk e)

Eki Görüntüle 932521

Şu an mtp wizard ekranı da böyle, buradan yapabileceğim bir şey var mı?
Eki Görüntüle 932518

Not: Disk part yapabildim ama böyle oldu:

Eki Görüntüle 932535

Umptool indirip çalıştırdıktan sonra USB belleğinizi takın programın arayüzünde flash belleğiniz gözükecektir start diyerek flash belleğinizin çiplerine baştan yazılım atın start dedikten sonra işlem 30-40dk sürebilir işlem boyunca flash belleğinizi PC'den çıkarmayın işlem sonunda sorununuz muhtemelen çözülmüş olacaktır.

Geri
Yukarı