Rufus USB'yi Bozdu

Makaleler
3
Yer
Düzce
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5-8250u CPU
AMD Radeon 520 GPU
Gigabyte 240 SATA SSD
8 GB DDR4 2400 MHZ RAM
Windows 11 22H2 OS
Meslek
Öğrenci
Rufus'tan normal bir şekilde USB'me Windows 11'i yazdıracaktım fakat "Biçimlendirirken Beklenmedik Hata" uyarısını aldım. Yaptığım ayarlar bunlar:

1637663245392.png

Sonra bunu kapatıp Windows 11 Yükleme Yardımcısı ile ISO'yu yazdırmak için ilk önce USB'yi biçimlendirmeyi denedim. Fakat yine hata verdi.

1637663359011.png

1637663386455.png

Ve şu anda hiçbir şekilde USB'mi kullanamıyorum. Ne yapmalıyım?

Rufus'tan normal bir şekilde USB'me Windows 11'i yazdıracaktım fakat "Biçimlendirirken Beklenmedik Hata" uyarısını aldım. Yaptığım ayarlar bunlar:

Eki Görüntüle 1223648

Sonra bunu kapatıp Windows 11 Yükleme Yardımcısı ile ISO'yu yazdırmak için ilk önce USB'yi biçimlendirmeyi denedim. Fakat yine hata verdi.

Eki Görüntüle 1223649

Eki Görüntüle 1223650

Ve şu anda hiçbir şekilde USB'mi kullanamıyorum. Ne yapmalıyım?

Muhtemelen bozulmuş geçmiş olsun.

Bu yöntemleri dene, özellikle ikinci yöntem senin işini çözecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama Rufus nasıl bozabiliyor? Bu kadar övülen ve işe yarayan bir program bunu nasıl başarabiliyor?

Bu olayın Rufus ile alakası olacağını sanmıyorum. Muhtemelen Windows arka planda flash belleği kullanıyor olabilir. Bu esnada biçimlendirme başarısız olmuş olabilir. Sonrasında ise flash bellek bozulmuş olabilir.

benzer şekilde geçen yıl bir usb yi bozmuştum. usbnin chispet modeline göre fabrika formatları var. tam olarak nereden nasıl indirdim hatırlamıyorum. usb yi 6 saat filan formatladı ve düzeldi. halen daha kullanıyorum.

Bozmuyor. Bozulduysa bile ömrü tükenmiştir. Ancak rufus işlemi yarıda kaldığı için problem olmuş olabilir. Bunun için disk yönetimine gir. USB belleğin bölümlerine sağ tıkla ve birimi sil yap. Daha sonra, ayrılmamış alan olarak görünen bölüme sağ tıkla ve yeni birim oluştur. Sonrasında görünmesi lazım. Hata veriyorsa bozulmuştur.

Bozmuyor. Bozulduysa bile ömrü tükenmiştir. Ancak rufus işlemi yarıda kaldığı için problem olmuş olabilir. Bunun için disk yönetimine gir. USB belleğin bölümlerine sağ tıkla ve birimi sil yap. Daha sonra, ayrılmamış alan olarak görünen bölüme sağ tıkla ve yeni birim oluştur. Sonrasında görünmesi lazım. Hata veriyorsa bozulmuştur.
Olmadı.
Bu yöntemleri dene, özellikle ikinci yöntem senin işini çözecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1637664681616.png

Sürekli bu hatayı veriyor.

Geri
Yukarı