Rufus'ta MBR mi seçilmeli GPT mi?

siyamaske

Centipat
Daha fazla  
RAM
4gb
Ekran kartı
İntel Hd Graphics 520
İşlemci
İntel core i3 6006u 2.00Ghz 1.99Ghz
Selam arkadaşlar, su anda bir laptopum var ve Windows 10 olarak gelmisti Windows 11 yukledim sonra Windows 11 sevmeyince Rufus ile Windows 10 yukleyeyim dedim.
MBR ve GPT kısmında MBR'yi seçtim çünkü sistem bilgisinde BIOS modu eski yaziyordu ama bu forumda birisi eger PC acilirken anakart logosu geliyorsa UEFI destekliyor yazmis ve BIOS da F9'a basip default settings yapinca direk her şey UEFI oluyor. Ve bende PC'ye format atmak istiyorum yine Rufus'la simdi ben MBR'yi mi seceyim yoka GPT'yi mi cevap verirseniz sevinirim.

Selam arkadaşlar, su anda bir laptopum var ve Windows 10 olarak gelmisti Windows 11 yukledim sonra Windows 11 sevmeyince Rufus ile Windows 10 yukleyeyim dedim.
MBR ve GPT kısmında MBR'yi seçtim çünkü sistem bilgisinde BIOS modu eski yaziyordu ama bu forumda birisi eger PC acilirken anakart logosu geliyorsa UEFI destekliyor yazmis ve BIOS da F9'a basip default settings yapinca direk her şey UEFI oluyor. Ve bende PC'ye format atmak istiyorum yine Rufus'la simdi ben MBR'yi mi seceyim yoka GPT'yi mi cevap verirseniz sevinirim.
GPT seçilmeli.

Ayrıca
Arama kutusuna "sistem bilgisi" yazıp.

Açılan pencerede "BIOS modu" kısmında ne tür olduğunu görebilirsiniz.

Ayrıca
Arama kutusuna "sistem bilgisi" yazıp.

Açılan pencerede "BIOS modu" kısmında ne tür olduğunu görebilirsiniz.
Bende öyle yaptım dikkatli okuyun lutfen

Sistem bilgisine girdigimde boyle cikiyor (önceden MBR yükledim)

Dosya Ekleri

• 2022-07-02 (1).png
    2022-07-02 (1).png
    96,7 KB · Görüntüleme: 131
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı