Windows 10 için MBR mi seçilmeli GPT mi?

L0SSANT0S

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Windows 10 kurulumu için Microsoft'un sitesinden ISO dosyasını aldım. UEFI değil normal kurulum yapacağım. GPT mi seçeyim MBR mi?

403976

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerinizi belirtin.

Murat arkadaşımızın dediği gibi, ben biraz detaylandıracağım,

Benim kasa LGA 775 bir sistem. Bu sistemde GPT olarak hazırlanmış Windows 10 Iso dosyasını sistem başlatmıyor.

Bunun yerine MBR olarak USB'yi tekrar hazırladım ve gördü. Daha sonra Laptopa format atmak isteyince tekrar GPT'ye çevirdim.

Aynı şekilde, PS3'ümün sabit diskini değiştirdim. (PS3'ün işletim sistemi Linux'un özel bir versiyonunu kullanıyor) güncelleme dosyalarını attım. Görmüyor. USB belleğini takıp çıkarıyorum, yok. En sonunda GPT olduğu aklıma geldi. USB'yi MBR yaptım. Tekrar taktım ve USB belleği okudu.

Yani uzun lafın kısası: eğer sistemin eski ve anakart UEFI kurulum desteklemiyor ise MBR. Yeni ve anakartta UEFI destekliyor ise GPT olarak biçimlendir. Bu senin yararına.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı