Rufus'un USB'ye 2. bölümü oluşturması doğru mu?

Sawgent54

Decapat
Daha fazla  
Windows 11 yüklemek için Rufus ile USB yazdım sadece internet erişimini kaldırma seçeneğini işaretledim, diğerlerinde tiki kaldırdım USB bölümlerini Rufus kendi oluşturdu. Hiçbir ayarla oynamadım ama USB taktığımda 2 bölüm oluşturulmuş gözüküyor. Bu normal mi boot yaptığımda bile USB 2 seçenek olarak karşıma çıkıyor. Hangisinden boot yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_20221126_205636.png
    Ekran görüntüsü_20221126_205636.png
    11,1 KB · Görüntüleme: 26
Hocam bir sıkıntı yok, UEFI bölüntüsünü seçtiğiniz için güvenlik birimleri o dosyada bulunuyor siz diğer diski önyükleyici diski seçeceksiniz.

Windows 11 yüklemek için Rufus ile USB yazdım sadece internet erişimini kaldırma seçeneğini işaretledim, diğerlerinde tiki kaldırdım USB bölümlerini Rufus kendi oluşturdu. Hiçbir ayarla oynamadım ama USB taktığımda 2 bölüm oluşturulmuş gözüküyor. Bu normal mi boot yaptığımda bile USB 2 seçenek olarak karşıma çıkıyor. Hangisinden boot yapmam gerek?

Hocam UEFI olarak seçtiğiniz için normal. Siz boot seçeneğinde USB'yi seçin gerisini bilgisayar halleder. (başında UEFI ibaresinin olduğundan emin olun.)

Hocam USB formatlarken disk yazmaya karşı korumalı diyor Windows'un yüklü olduğu kısmı formatlıyor ancak UEFI olan bölümde hata veriyor onu nasıl düzeltebiliriz?

Geri
Yukarı