Çözüldü Ruhsata yanlış yazılan muayene yılına ne yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Veli ÖZEN

Kilopat
Yer
sakarya
Daha fazla  
Meslek
organizatör
9 Haziran 2019 da sıfır rks rico 50 marka model 50CC bir motor aldım. Aldığımda ilk muayene 3 yıl sonrakiler 2 yılda bir olarak söylendi.
Fakat geçen ruhsatı kurcalarken 2019 yılında aldığım motorun ilk muayenesi haziran 2021 yani 2 yıl olarak girilmiş olduğunu gördüm.
Benden hariç 1 kuzenim 2 de arkadaşım 50CC motor aldı ve muayene yılları 3 yıl sonrası.
Şimdi ruhsatı işleyen bayanın yaptığı yanlışlıktan ötürü benim boş yere muayeneye gitmem gerekiyor mu? Yoksa gidip bu durumu söyleyip gerekli evraklar ile o durumu düzelttirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Müdürlüğe (TüvTürk iletişim veya müdürlükleri) başvurup fatura ile beyan edebilirsiniz ama pek çözmez.

İşiniz yoksa gidin muayene girsin.
Müdürlüğe (TüvTürk iletişim veya müdürlükleri) başvurup fatura ile beyan edebilirsiniz ama pek çözmez.

Çözüm

Anladım hocam farklı forumlarda araştırdım ruhsat hataları yapılanlar çok var düzeltmek için ücret bile talep ediyorlar 108tl vereceğime muayene yaptırırım artık yapacak birşey yok.
Güzel tezgah yanlış yaz yaz sonra düzeltmeye gelenden ücret al iyimiş :/

Anladım hocam farklı forumlarda araştırdım ruhsat hataları yapılanlar çok var düzeltmek için ücret bile talep ediyorlar 108tl vereceğime muayene yaptırırım artık yapacak birşey yok.
Güzel tezgah yanlış yaz yaz sonra düzeltmeye gelenden ücret al iyimiş :/

Bilerek yapılıyor amaç daha fazla kazanmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı