Ruhsatlı Silah Almak

Peki nasıl korunur bu insanlardan. Ülkenin iyice kayışı koptu. Dövüş sanatları bir yere kadar koruyabiliyor. Bilmiyorum belki bıçak alabilirim. Daha hesaplı.

Yanlış düşünüyorsun. Evet, etrafta birçok serseri var; fakat bugüne kadar da bu ülkede geldik bunu da unutmamak gerekir. Bu yaşta silah taşımayı düşünüyorsak yarın öbür gün hiçbir sorunun önünü alamayız. Şahsen bireysel silahlanmaya karşıyım. Sonuçta ruhsat almanın da iyi denetim mekanizmasıyla sağlanması gerekir fakat buna uyulduğunu pek zannetmiyorum. Düşünsenize trafikte yaşanan her polemikte silahların çekildiğini. Düşünmesi bile kötü.

Tasima ruhsati alinabilir fakat tabikide siradan vatandaslara verilmez. Kuyumcu, benzinlik vs gibi bir isletmeniz olmali veya belli bir isci sayisi ya da belli bir ciroya ulasmis bir sirketin genel muduru olmalisiniz. Bu sartlara uyuyorsaniz psikolojik olarak herhangi bir bozuklugunuzun olmadigini veya siddete meyilli olmadiginiza dair rapor almaniz gerekiyor. Eger bu sartlari tamamlarsaniz 5 senelik 2000 tl ye yakin bir mebla odedikten sonra yasal yollarla bir silah satin alip o silaha ruhsat cikarabilirsiniz. Yolda onumu kesiyorlar gibi bir bahaneye degil silah, bicak bile tasimaniza izin verilmez. Ayrica silahiniz ruhsatli olsa bile size orantisiz bir guc veya tehdit uygulanmadikca silahinizi belinizden cikarmaniz dahi ruhsatinizi kaybetmenize hatta ceza almaniza yeterli olabilir. Hepimiz ayni memlekette yasiyoruz, silah tasima mecburiyeti hissedecek pek durum yasamadik acikcasi, onun yerine kendinizi savunmayi ogrenmenizi tavsiye ediyorum. Bahsettiginiz gibi onunuzun vs. kesilmesi durumlari abartilirsa polisten yardim alabilirsiniz.

Valla kardeş o yaşta herhangi bir yüksek kademe de iş veren veya memur değilsen taşıma ruhsatı alman çok zor. Kuru sıkı taşı diyeceğim ama onuda taşımak yasak, bıçak diyeceğim onuda taşımak yasak yani yasal yoldan herhangi bir şey taşınması pek mümkün değil gibi. :) Benim yaşadığım yerde İstanbul'un en varoş yerlerinden benim de bir günde birçok olay geçiyor başımdan valla bende taşımak isterdim ama maalesef neredeyse imkansız. Dövüş sanatı falan hikaye yok bilirsen tek vuruşta falan bayıltırsın olaylarına falan bakma adam akıllı bir dövüş sporu için 2 yıl harcaman gerek ki bir halta yarasın ki zaten bu tip serseri, keko diye tabir ettiğimiz insanlıktan nasibini almamış kişiler 1 vs 1 hiçbir zaman gelmezler. O anda döversin 5 dk sonra mitoz bölünme ile 50 kişi olur bu adiler sonrasında ne dövüş sporunun bir faydası kalır nede onun bunun. Şahsen daha bugün derste bir hödükle burun buruna geldik arkadaş kendini alçak dağları yaratığını falan sanıyordu heralde küfür etti, etti sustu havlayan köpek ısırmaz misali. :) Valla bu ülkede yaşamaktan, bulunmaktan, 1 dakika bile zevk duymuyorum. En ufak imkanım olsa defolup giderim neresi olursa olsun ama işte maalesef şuanlık öyle bir imkanım yok. Resmen hayatımızın değeri yok her an ölüm, tecavüz, taciz tehlikesi ile karşı karşıyayız. Sabahın köründe bende kardeşim de okula gidiyoruz ama nasıl gidiyoruz, oralarda nasıl duruyoruz tamamen Allah'a emanet. 1 lira için adam bıçaklayan, küçücük çocukların taciz, tecavüze uğradığı bir ülkede yaşar konuma geldik baştan aşağı utanç sebebi resmen ülkenin hali.

Silah, bıçak falan unut. Pek mümkün değil. Dövüş sanatları da fasa fiso. Adam sana uçarak gelirken sağ ayak öne, sol kol havaya mı yapacaksın. En fazla bir köpek alırsın. Salarsın üstüne.

Şeriat kanunu nun bazı kısımlarını çok seviyorum. Öyle ki herkes namaza giderken bakkaldır markettir kapısı açık kalıyor...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı