Ruhsatlı Silah Almak

Şeriat değil de bu tip insanların direk olarak öldürülmesi yada böyle halktan uzak dağda bayırda işkencelere maruz bırakılması gerek. Valla bıktım her gün bu insan müsveddesi kişilerden laf yeyip, sağda solda atışmaktan. Arkadaş her gün bıçaklanma korkusu ile okula gidip geliyoruz böyle bir ortamda insan da ne psikoloji kalıyor nede yaşama hevesi. Haa birde şu onlardan daha da salak idareciler var bunların böyle davranmasına göz yuman öğretmendir, polisdir bir kişide işini layıkıyla yapsa gam yemeyeceğim. Alayının köküne kibrit suyu.

Bele, sen ancak çağırırsan gelir! Şahsen durduk yere bana çatan bir bela görmedim.
Sokakların kaldırım başında 10 kişi oturup çekirdek çitleyip, gelene geçene bakıp, elde tespih adidas eşofmanlı ve şapkalı, işsiz güçsüz bir baltaya sap olamamış, apaçiler durup dururken sataşabiliyor.
Söyle olabiliyor, sen onların yanıdan geçiyorsun onlara bakmıyorsun bile, sen tam geçerken arkandan bağıra bağıra konusuyorlar veya küfürlü bağırışıyorlar, ister istemez sana yaptıklarını düşünüyorsun.
Yapmak istedikleri şu, adam arkasını dönsün birader banamı diyorsun deyip, onlarda hayırdır birader deyip kavga çıksın :)
Adamların hayattan bir beklentisi yok, doğru dürüst bir işe bile giremezler, işverenler sabıka kaygı istiyor, çünkü işe girerken, bir baltaya sap olamadan yaşarlar ömür boyunca.

@Manic Depressive, dediğim gibi, ben o tarzdaki serserilere rastlamadım. Tabi eğer rastlamış olsam, teknolojinin nimetinden yararlanıp polise giderim.:)
Tabi şu da var: İnsan, adam yerine koymadığı kimseleri asla muhatap olmaz. (Susarak ''İt-kopukla işim olmaz'' tavrı konulur):)

Abi bağcılarda okuyorum. Özel okulda meslek lisesi falan değil. Cuma günü öğlen dışarı çıktığımda apaçiler gelip bana bir tekme attı ve o saçlar ne öyle dedi. Bu kadar saçma insanlar. Bir şey hepsinin cebinde en az bir çakı var bir şey söylemeye korkuyorsun. Bu türk aptal insanların kesinlikle yok edilmesi gerekiyor. En az bir çakı dememin sebebi muşta gibi saçma sapan şeylerle dolaşıyorlar.

Çok şanslı birisiniz :) daha yaşım genç olmasına rağmen bela geldim demiyor!
Aslında şöyle; hani, eğer adam yerine koyulmayacak karakterleri adam yerine koymuş olsaydım 10'larca kez belaya bulaşmış olacaktım...
Yanılmıyorsam bundan yaklaşık 10-15 sene önce işim gereği bir sokaktan geçiyordum, baktım karşıdan 3-5 zibidi diyebileceğimiz kişiler geliyor ve yanıma sokulup "sen burada ne arıyorsun lan" dediler. Tabi ben o anda şaşırdım çünkü bunları hiç tanımıyordum, haliyle bunlar da beni tanımayan, bela arayan tiplerdi. Neyse, onlara hayırdır, ne istiyorsunuz diye sorduğumda "kes lan, v.s" dediler, baktım bunlarla baş edemeyeceğim, hem sayıca fazlalar hem de dediğim gibi, yüzüne tükürebileceginiz tipe bile sahip degillerdi. Baktım olacak gibi degil sesimi çıkarmayıp sessizce oradan ayrıldım. Sonraki günlerde o sokaktan tek başıma geçmedim yalnız :D

Açıkçası şu: Eğer her tipi, şeyi bela diye algılar isek; bele görmeyen, yaşamayan yoktur o halde.
Yani demem o ki: Adamdan sayılmayanı adam yerine koyup muhatap alırsak haftalık bir bela ile mücadele etmek zorunda kalacağız :)

Geri
Yukarı