Rust alınır mı?

Rust almayı düşünüyorum. Şuan 150₺ gözüküyor. Steam veri tabanına bakınca en düşük 15₺ olmuş. Sizce kara cuma indiriminde buraya kadar düşer mi şimdiden alayım mı? Bu arada oyunun içeriğini fazla bilmiyorum sizce alayım mı?
Hocam oyun eskiden 30 liraydı %50 indirim ile 15 liraya düşüyordu ben 100 liranın altına düşeceğini sanmıyorum. Eğer tek başına oynayacaksan sarmayabilir sadece solo serverlarda oynaman lazım. Birkaç arkadaşla birlikte oyun da hoşuna giderse binlerce saat oynanabilecek aşırı iyi bir oyun (öznel olarak). Bu arada iade hakkım var en kötü demişsin bence Rust 2 saat içerisinde anlaşılabilecek bir oyun değil.

2019'da ek paketler hariç 14.25 liraya alıp iade etmişim. Bugün olsa gene iade ederim. Hayatta kalma, üs inşa etmeyi, bir şeyler parçalayıp, üretip evimin duvarına falan asmayı severim. Rust videolardan falan güzel gözüküyordu ama oyuna girer girmez beni kendinden soğutmuştu. Ya doğru sunucuya giremedim ya da bilgisayar kastı -ki buna pek ihtimal vermiyorum- girdiğim sunucu aşırı ağırdı. Rust ile hayatta kalma oyunlarında 1. şahıs kamera açısıyla oynanan oyunları sevemeyeceğimi anlamış oldum. Sunucudaki kişiler gelişirken kendi çarının yatmaması için 7/24 oynamayı gerektiren, hadi 1 günden bir şey olmaz ama 2 gün fark ettirir deyip oynamayı gerektiren oyunlar insanı yorar. Rust videolarda güzel. Bilgisayarda yüklüyken değil. Bir hevesle deneyimlemek isteyip 150 lira vermek istersen kendi bileceğin iş. Tek başına çekilecek dert değil. Sonra bir bakmışsın Mecnun'un dediği gibi "Mekanı taramalılarla bastılar." olursun belkim.
Oyunu 7/24 oynamak gerekmiyor, 3-4 günlük serverlar var ki seven insan için bu 3-4 gün sürekli oynamak çok keyifli oluyor. Ama evet tek başına oynaması çok zor, sadece doğru solo serverlara girmek gerek. Bir de hocam oyunda sürekli wipe atıldığı için oyuna yeni başlayan adam da 15000 saati olan adamla aynı servera denk gelebiliyor, daha loot yapmayı - oyunun mantığını öğrenmeden soğutuyorlar.

Hocam oyunu anlamadım iade edecek durumdayım. Forest daha kolay ve ona benziyor zaten.
Forest da oynadım bence rust çok daha iyi bir oyun ama dediğim gibi oyun elinizden tutmuyor veya size bir şey öğretmiyor, belki oyunu kapatıp bir süre youtube videolarına bakarsanız sonrasında daha çok keyif alabilirsiniz. Eğer yardımcı olmamı isterseniz ben de yardım edebilirim. Solo ve az kişi olan bir sunucuya gir (başlangıçta direkt boş sunucuya da girebilirsin) Basit dinamikleri ve loot yapmayı öğrendikten sonra yavaş yavaş daha çok kişi olan sunuculara girerek PvP'ni de geliştirebilirsin.

Forest da oynadım bence rust çok daha iyi bir oyun ama dediğim gibi oyun elinizden tutmuyor veya size bir şey öğretmiyor, belki oyunu kapatıp bir süre youtube videolarına bakarsanız sonrasında daha çok keyif alabilirsiniz. Eğer yardımcı olmamı isterseniz ben de yardım edebilirim. Solo ve az kişi olan bir sunucuya gir (başlangıçta direkt boş sunucuya da girebilirsin) Basit dinamikleri ve loot yapmayı öğrendikten sonra yavaş yavaş daha çok kişi olan sunuculara girerek PvP'ni de geliştirebilirsin.
YouTube'dan öğrenmek bana çok zor geliyor hocam. Oturup üstünde çalışmak daha zevkli. 😃

Yine zamlanacağını düşünüyorum bu oyunun pahalı ama almanı öneririm ama tabii yalnızsan gerek yok çünkü arkadaşlarla çok eğlenceli oluyor benim arkadaşım yok yine de aldım ama arada girip oynuyorum eğlenceli.

Geri
Yukarı