Rust ekran yırtılması

Okan Narinç

Hectopat
Daha fazla  
MSI GE70-2OE kullanıyorum. Oyunlarda V-Sync açmadığım zaman ekran yırtılması oluşuyor. Rust tada V-Sync seçeneği bulunmadığı için çok yoğun bir şekilde ekran yırtılıyor, bunu NVIDIA Denetim Masası ayarlarından ya da oyunda FPS sabitleme komutları kullanarak çözemedim. Windows bildirimi geldiğinde yırtılmanın düzeldiğini fark ettim, pencere moduna almayı denedim yırtılma sorunu çözüldü. Pencere modunda görüntü konusunda sorun kalmadı ama yanlışlıkla görev yöneticisine tıklıyorum ya da arada oyundan kopmalar yaşıyorum. Oyunu neden tam ekran oynarken ekran yırtılması yaşıyorum da pencere modundayken bu olmuyor bunu anlayamadım. Ekran yırtılması sorununu nasıl düzeltebileceğim konusunda yardım edebilecek var mı? Pencere ya da tam ekranda ne gibi bir farklılık oluyor da pencere modunda ekran yırtılması olmuyor.

Konsolu açarak şunu yazın: fps.limit 60
Bu arada konsol tuşu Esc’nin altındaki tuşla açılıyor. Mutlaka bu sorununuzu çözer.
Not: Monitörünüz 1920x1080 ise Rust başlarkenki ayarlardan da 1920x1080 yapın ve Windowed’in tikini kaldırın.
Beğenmeyi unutmayın.

Konsolu açarak şunu yazın: fps.limit 60
Bu arada konsol tuşu Esc’nin altındaki tuşla açılıyor. Mutlaka bu sorununuzu çözer.
Not: Monitörünüz 1920x1080 ise Rust başlarkenki ayarlardan da 1920x1080 yapın ve Windowed’in tikini kaldırın.
Beğenmeyi unutmayın.
fps sabitleme komutları yazarak çözemedim yazmıştım denedim bu çözmedi.

Windows masaüstü pencere yöneticisi çift buffer uygulayarak yırtılmayı önlüyordu ancak ciddi anlamda giriş gecikmesi yaşatıyordu bu yüzdende yırtılan ama fareyi çok daha hızlı algılayan mod da kullanıyor artık,pencere modunda bile çalışmıyor aslında en güzel çözüm oyunun kendi içinde bunu yapabilen bir şeyin olması bunu Windows'dan sağlıyordu,oda dizüstü bilgisayar sorun yaratıyor bende şu anda fps limitsiz ve Vsync vs hiçbir özellik aktif kullanmıyorum yırtılmadan ziyade kare atladığı için sanki bi 40 fps bi 60 fps alıyor gibi gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı