Rust solo nasıl oynamalıyım?

Arkadaşlar selam. Rust daha alalı yeni oldu ve ilk defa 3-4 saat oynadım. Oyun hakkında bilgim az çok var YouTube üzerinden 2019'den beri birçok seri videosunu bitirdim. Yani oyunu biliyorum gibi bir şey ama tecrübe yok ve hiç oynamadığım için oyunda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Solo oynadığım için de destek atacak biri yok yanımda. Mesela nereye, neye göre ev yapmam lazım? Servere ilk girdiğimde yapmam gereken şeyler vs. Bir de kumaş çok az buluyorum, en çok nerelerde kumaş çıkar?

Yeni wipe yemiş server da oynamaya başla herkes eşit oluyor. Ev olayı tamamen senin bilgine bağlı ama üçgen fake mutlaka olsun. Evin konumu da çok önemli bir tane loot yerine yakın olsun fazla değil ama her gün loot yaparsın oradan.

Çok tecrübeli bir oyuncu olmadığınız için biraz daha fight ortamından uzak yerlere kurulmanızı tavsiye ederim. Mesela süpermarket veya oxumlardan birinin yakınına kurulup oralardan yeşil kart alıp kanalizasyon,uydu veya liman gibi yerleri yeşil kart ile lootlayıp mavi kart elde edebilirsiniz mavi kartla da kırmızı kart alabileceğiniz yerleri lootlar kırmızı kart ile de oil yaparsınız (oil=sondaj kulesi). Özet geçmek gerekirse karakol veya hayduta çok uzak olmayan, süpermarket ve yeşil kart lootlayabileceeğin yerlere yakın olan bir yere kurulmalısın bence. Tecrübe kazandıkça loot yapmaya bile ihtiyacınız kalmayabilir zaten. Bir yerden sonra loot yapmak gözünüzde büyüyor ve tamamen pvp odaklanıyorsunuz elinizde ok yay varken bir anda ak+full metal sete geçebilirsiniz :D zaten bu şekilde geliştikten sonra da fırlatma sahasının dibine dandik bir base atıp tamamen pvp odaklı oynayıp keyfini çıkarabilirsiniz.

Çok tecrübeli bir oyuncu olmadığınız için biraz daha fight ortamından uzak yerlere kurulmanızı tavsiye ederim. Mesela süpermarket veya oxumlardan birinin yakınına kurulup oralardan yeşil kart alıp kanalizasyon, uydu veya liman gibi yerleri yeşil kart ile lootlayıp mavi kart elde edebilirsiniz mavi kartla da kırmızı kart alabileceğiniz yerleri lootlar kırmızı kart ile de oil yaparsınız (oil = sondaj kulesi). Özet geçmek gerekirse karakol veya hayduta çok uzak olmayan, süpermarket ve yeşil kart lootlayabileceeğin yerlere yakın olan bir yere kurulmalısın bence.

Tavsiyelerinizi deneyeceğim. Bir de oyunda en çok zorlandığım şey şuan da kumaş. Yok bulamıyorum bulsam da çok az. Bunun çok çıktığı bir yer vs var mı ? Yoksa dönüşümden mi kasmam lazım.

Sana tavsiyem, oyunu tam olarak çözene kadar resmi sunuculara girme bence çünkü takım sınırı yok çoğunda olsa bile en az trio yani üçlü takım sınırı var ve sen solo oynuyorsun. Sunucuda direnmen biraz zor olabilir ve resmi sunucularda her şey 1x yani bayağı bi zor kasılıyor. Öğrenene kadar topluluk sunucularından 2x sunuculara bakmanı tavsiye ederim. Kumaşa gelecek olursak sadece yolda gördüğün kenevirleri alarak kumaş kasman çok zor. Yol lootu yapıp halat ve dikiş setleri düşürerek onları geri dönüştürücüde kumaşa çevirebilirsin.

Arkadaşlar selam. Rust daha alalı yeni oldu ve ilk defa 3-4 saat oynadım. Oyun hakkında bilgim az çok var YouTube üzerinden 2019'den beri birçok seri videosunu bitirdim. Yani oyunu biliyorum gibi bir şey ama tecrübe yok ve hiç oynamadığım için oyunda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Solo oynadığım için de destek atacak biri yok yanımda. Mesela nereye, neye göre ev yapmam lazım? Servere ilk girdiğimde yapmam gereken şeyler vs. bir de kumaş çok az buluyorum, en çok nerelerde kumaş çıkar?

Solo oynuyorsanız eklentili serverlara girmenizi öneririm X2 X3 vb. evinizi ormanın içine yapın çok daha rahat olur sizin için hem de yılan bir pozisyon olur. Kumaş için yol lootu yapabilirsiniz halat ve dikiş setlerini geri dönüştürüp bolca kumaş elde edebilirsiniz. Yeni wipe yemiş serverda oynamanız daha iyi olur herkes ok yay takılır 1-2 saatlik serverlarda. Biraz da atılgan olman lazım yani fazla PvP atmaya çalış ki daha iyi oynamaya başla.

Peki aim, spray antrenmanı yapmak için önereceğiniz server var mı? veya şu servere gir şunları yap diyeceğiniz ?
Aim haritaları var fakat 1000x server da insanlarla çatışmanız daha iyi olur bence.
AK-47 dışında diğer silahların sprayi zor değil YouTube'a AK-47 spray yazarsanız çıkar
Örnek :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı