Çözüldü Rust sürekli drop sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

youneverknow0

Centipat
Merhaba rust normalde akıcı şeklinde oynarken 1-2 hafta sürekli drop yiyorum ve ses aşırı takılıyor. Tek çözümüde format ile çözülüyor ama hep kasınca format atmak insanı sıkıyor bunun başka bi çözümü yokmu?

Oyunda 80-90 fps arası alıyorum fakat kafamı çevirdiğim an oyun kasıyor fps 40 düşüyor artık ses çok fazla takılıyor.

Sistem özellikleri

İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G

Anakart: MSI A320M PRO-VH PLUS

Ram: Adata XPG Gammix D10 8GB(4x2) 3000MHz DDR4

Ekran Kartı: MSI AMD Radeon RX 570 ARMOR 4G OC 4GB 256 bit

SSD: Crucial BX500 240GB 3D NAND 540MB-500MB/s

PSU: FSP FSP600-60AHBC 600W 80+

Denediğim yöntemler:

Başka ssd atıp çalıştırma denedim gene aynı şekilde kasıyor.

Kasmadan önce yedek alıyorum. Oyun kasmaya başladıktan sonra yedeği yüklüyorum gene kasıyor.

Yardımcı olabilecek varmı tek çözüm formatla olmasını istemiyorum.

Dosya Ekleri

• rust.PNG
    rust.PNG
    1,1 MB · Görüntüleme: 782
Format attığın zaman işletim sisteminin genel RAM kullanımı düşük olduğu için oyuna daha çok bellek kalmış oluyor. Formattan sonra zaman geçtikçe yüklenen uygulamalar, yapılan güncellemeler, hizmetler vb. sistem belleğini kullandıkça Rust'a kalan bellek miktarı azalmış oluyor.
Anladım yapıcak bişi yok ramleri yükselticem ozaman.

Zaten optimizasyon sorunu olan bir oyun. Ben de sürekli oynuyorum. Arkadaşların da dediği gibi RAM miktarını yükselt sorun büyük ihtimal kalkacaktır..

Format attığın zaman işletim sisteminin genel RAM kullanımı düşük olduğu için oyuna daha çok bellek kalmış oluyor. Formattan sonra zaman geçtikçe yüklenen uygulamalar, yapılan güncellemeler, hizmetler vb. sistem belleğini kullandıkça Rust'a kalan bellek miktarı azalmış oluyor.
E hocam bende de aynı sorun var ve çözümünü bulamıyorum format attım arkadaşın dediği gibi 2 hafta geçmedi yine başladı.
Sisteim;
MSİ 1660 super
2x8 2666 mhz RAM
İntel i5 11400f
Samsung 980 pro 1tb ssd

Geri
Yukarı