Rust'da mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

ibrahimalp2

Femtopat
Merhabalar.
Yeni bir sistem satın aldım. Sistem sıfır değil fakat temiz kullanılmış bir sistem. i7 9700K - RTX 2070 bulunduran bir sistem. CS'de oyun olarak test ettim herhangi bir problem yok fakat Rust'a girdiğimde 25-30 dk süre sonra mavi ekran alıyorum ardından da PC yeniden başlıyor. Mavi ekran kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yazısı ile başlıyor. En altta durdurma kodu ise ( MACHINE_CHECK_EXCEPTION) şeklinde gözüküyor. Bu başlıkta bir forum daha gördüm minidump dosyaları istenmişti. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Güncel dosyalar nerede?

Evet o da olabilir. Ancak tercent olduğu gözüküyor. Oyunun kendi başlatıcısı hariç farklı bir başlatıcı ile çalışan varsa kaldır ne varsa.

Güncel dosyalr derken? Rust C'de Forest D'de yüklü hocam.
BIOS mutlaka güncelle mflash ile.

Easy anti-cheat kaldır( C:\Program files (X86)\easy anti-cheat), D diskinden de tercent emu kaldır.

Bunları yükle:

Hocam BIOS dışında geri kalan her şeyi yaptım. Sondaki iki programı da indirdim onlara ekstra bir şey yapmam gerekiyor mu? Bir de BIOS'u indirdim ama nasıl güncellerim?

Son düzenleme:
Mflash ile yazmışım zaten okumadınız mı?

Mavi ekranda istediğimiz dosyalar.

Hocam güncel dosyaları sizlere atmak için C'de mindump dosyasına girdiğimde klasör boş gözüküyor. Ben silmedim. Bu dosyalar otomatikmen belirli bir süre geçince silinitor mu?
Mflash ile yazmışım zaten okumadınız mı?

Mavi ekranda istediğimiz dosyalar.

Hocam BIOS'u güncelledim daha sonra düzeldi mi diye kontrol etmek için Rust'a girmeyi denedim easy cheat i kaldırdığım için oyuna alamadı. Oyunu kaldırıp tekrar mı yüklemem lazım yoksa easy cheat i mi yüklemeliyim?

Son düzenleme:
Rust easy cheat kullandığı için kurmamanız gerekiyor. Dosyalar otomatik silinmez farklı bir 3. parti temizlik aracı yoksa. Tam oluşmamış olabilir veya beklemediyseniz dolmasını.
Oluştuğunda hemen atarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı