Çözüldü Rust'ta püf noktalar nelerdir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Macher

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
INTEL İ5 12400F 16GB GSKILL RAM MSI RTX 3060 12GB 1TB SSD
Arkadaşlar selam. Rust'a başladım ve oyunu öğrenme aşamasındayım. Merak ettiğim birkaç temel unsur var.

1) Alet dolabına istenen materyaller koyulmayınca yapılar çürüyor yazısı yazıyor. Bu ne demek?

2) Çalışma tezgahında hurdalar ile itemlerin kilidini açıyoruz. Bunun mantığı nedir? Yani girdiğimiz bir sunucuda bir kez açınca bir daha açmaya gerek yok mu? Yani ben çalışma tezgahımı kaybettiğimde yenisini üretirsem o tezgahta sıfırdan tekrar açmak zorunda mıyım?

3) Bir sunucuda oynadım ve çalışma tezgahında her şeyi açtım. O sunucuya tekrar girdiğim zaman(3 ay 5 ay sonra) tekrar çalışma tezgahında hurdalar ile itemlerin kilidini açmak zorunda mıyım?

Alet dolabı hakkında ve bu itemlerin kilidini açma hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Çözüm
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Son bir şey daha soracağım. Girdiğim serverin wipe zamanı ne zaman? Yani server hakkında bilgi nasıl alabilirim? Nereden öğreneceğim? Mesela facepunc falan demissiniz bunlar nedir?
Sunucu farketmeksizin her sunucu ayın ilk perşembesi wipe olur. Fakat bu sunucular 1 ay wipe yemez demek değil. 3 farklı tür var haftalik, iki haftalık, aylık... Örneğin ayın ilk perşembesi haftalık bir sunucuya girdiniz ve 1 hafta sonra wipe yedi. Herseyiniz siliniz ama blueprintler kalır.(Resmi sunucuysa eğer ki resmi öneriyorum kesinlikle yeni başlıyorsanız)Wipe yeme sıklıkları genelde isminde yazar. Monthly ya da long aylık sunucu demek. Biweekly iki haftalık demek gibi. Ama bu bilgiyi bulamazsanız googlea sunucunun ismini yazın ve sunucuyu açanların kendi sitesine girin. (Rustafied, rustoria vb) Orada yazacaktır wipe sıklığı. Genelde "Medium" ve "Trio" sunucular 2 haftalık olur bunu da pratik olarak kullanabilirsiniz. Yeni başladıysaniz size 2 haftalık Rustafied US Medium 2 sunucusunu öneririm.

Son bir şey daha soracağım. Bazı kişiler evime merdiven atıp çıkabiliyor. Ben atamıyorum. Bunun sebebini nedir? Ve arkadaşımla oynarken evimde ona nasıl yetki verebilirim?
Yetki alması için alet dolabini kullanmalı. Kilitlediyseniz kilidi açın arkadaşınız öyle yetkisini alsın üzerine tıklayıp. Merdiven derken bahsettiğiniz sey insaat plani ile yapilan merdiven mi yoksa duz duvara yapisan mi?

Yetki alması için alet dolabini kullanmalı. Kilitlediyseniz kilidi açın arkadaşınız öyle yetkisini alsın üzerine tıklayıp. Merdiven derken bahsettiğiniz sey insaat plani ile yapilan merdiven mi yoksa duz duvara yapisan mi?
Düz duvara yapisan

Neden koyamayasaniz ki? Onu öğrenmeniz lazım workbenchden sonra herhangi bir duvara koyabilirsiniz. Eger koyduğunuz yerde yetkiniz yoksa koymadan once mavi değil sari görünür.

Yani birini raidlemeye gitsem onun duvarına yerlestirebiliyor muyum?

Geri
Yukarı