Rusya-Ukrayna savaşında tam 300. gün!

Ortada savaş yok aslında, zorla işgal etme girişimi bir nevi. Kolay kolay bitmez gerginlik, daha önce de Rusya Kırım'a benzer işgal politikası uyguladı. Gerçek bir savaş olsa füzeler ile yerlebir olurdu çoktan Ukrayna. Rusya'yı da gördük askeri olarak zayıf vs diyorlar, gerçekten gülünç bir durum. Bu durumda bilinmedik çok şeyler var arka planda.
Zaten füzelerle yerle bir oldu. Ortada savaş mı yok? Siz bunu sınır çatışması falan sanmıyorsunuzdur umarım...

Ukrayna vatandaşları suriyeliler gibi ülkesinden kaçmıyor ve savaşıyorlar. Aradaki en büyük fark bu olsa gerek.

Geçen gün markette türklere hakaret eden bir Ukrayna'lı haberi görmüştüm.

Türklere hakaret eden rusmuş bizi savunan ukraynalıymış karıştırmışım.

Ukrayna vatandaşları Suriyeliler gibi ülkesinden kaçmıyor ve savaşıyorlar. Aradaki en büyük fark bu olsa gerek.
Cehalet bu olsa gerek.
BM: Ukrayna'dan kaçan mültecilerin sayısı 10 milyonu geçti
Savaş başlayalı daha 1 sene olmadı. Suriye'de bu sayıya kaç yılda ulaşılmış aç bi bak.
Edit: Sen şimdi ona da bakmaya üşenirsin. Al sana 2019'un haberi.
Suriye iç savaşı 2011 yılında başladı. Ayrıca Suriye'deki bir iç savaş, başka ülkeyle savaş değil. Mantıklı bir insan bunu da dikkate alır.

Mülteci durumunu kast etmemiştim.Suriye gibi uzun savaşlar sürebilir diyorum.
Orada da savaş yok işgal durumu var. Vatanını seven orada kalır ve ülkesini işgal durumundan kurtarırdı. İşgalin uzun sürmesi kendi suçları bir tarafta cahil bir tarafta beyni yıkanmış halk var kimse elini taşın altına koymuyor.
Genelleme değil fakat bazı Türkler bu hakaretleri hak ediyor. Ülkeye mülteci olarak gelen kadınlara bir fahişeymiş gibi davranıp sulananlar var.

Orada da savaş yok işgal durumu var. Vatanını seven orada kalır ve ülkesini işgal durumundan kurtarırdı. İşgalin uzun sürmesi kendi suçları bir tarafta cahil bir tarafta beyni yıkanmış halk var kimse elini taşın altına koymuyor.

Karşılarında Rusya gibi bir süper güç varken bu kadar süre dayanmaları bile başarı. Ayrıca savaş başladıktan sonra 18-65 yaş arası erkeklerin ülke dışına çıkışı yasaklandı diye biliyorum.

Karşılarında Rusya gibi bir süper güç varken bu kadar süre dayanmaları bile başarı. Ayrıca savaş başladıktan sonra 18-65 yaş arası erkeklerin ülke dışına çıkışı yasaklandı diye biliyorum.
:D Kıvır bakalım İzoly Sevdalısı. Demin ne diyordun şimdi ne diyorsun. Yalan bilgi paylaşmaktan ban yersin umarım.

Geri
Yukarı