Rusya, Ukrayna'yı neden yenemiyor?

Tankı, uçağı kalmayan, mühimmatının bitmemesi için uğraşan yok olmuş zavallı bir ülke haline geldi artık Ukrayna. Rusya sadece oturup askerlerini eğitiyor ve Ukrayna tarafını bombalıyor. Ukrayna eğer savaşı kazansa, ki KAZANAMAYACAK, batıya tonlarca borç ödemek zorunda kalacak. Ukrayna'ya bile yardım etmedi Batı, yanlış ittifaktayız. (Ekipman gönderdi falan derseniz Rus İç Savaşı'nda da İngiltere ve Fransa Beyazlara bayağı bir ekipman gönderdi fakat sonuç değişmedi. Yabancı gönüllüler/lejyonerler ise İspanyol İç Savaşı'ndaki tabur büyüklüğüne sahip değiller, her ülkeden maksimum bir düzine falan gidiyor.)

Tabii ki. İnternette de dünyanın düz olduğuna dair kanıtlar var. Sen de azıcık araştırırsan bilgiye ulaşırsın öneririm.
Sizin haber kaynakları sputnik, aydınlık, ulusal kanal sanırım.

Rusya çok güçlü Ukrayna propaganda yapıyor haklısın tabii.
Delireceğim usta. Rusya rezil rüsva oldu hala savunmaya çalışıyorlar 😂. Aynen kardeşim bekleyin Harkov'dan haber gelecek, az dişinizi sıkın.

Rusya'nın saldırmasının üzerinden neredeyse 7 ay geçti. Rusya gibi bir ülke, dünyanın en büyük askeri ve ekonomi güçlerinden biri olan ülke, nüfusu da 150 milyona yakın olan bir ülke, nasıl oluyor da Ukrayna gibi basit demeyelim ama fazla güçlü olmayan ve her şeyde gerilerde olan bir ülkeyi yenemiyor?

Yani tabi elbette nükleer güç kullanmadan. Çünkü nükleer güç kullanırsa, bu onun basit bir ülke ve son çare olarak bunu kullandığını gösterir.

Yani benim bildiğim Ukrayna'ya sadece silah yardımı yapıyor Batı ülkeleri. Ve de biraz paralı askerler, gönüllü askerler falan var yabancı olarak. Yani farklı ülkeler bizzat sahada yok, Batı yok, NATO yok. Rusya ve Ukrayna yalnızlar ve karşı karşıyalar...

Ve de kendi yorumum: Helal olsun Ukrayna'ya!
Lojistik, Gelişmiş Batılı sistemler ve Rus Savunma Bakanlığı'nın orduya yeterince ekipman sağlamaması.

Ukrayna, ABD'nin savaşını vermeyi kabul etti. ABD'nin savaşını üstlenen, maşa olmayı kabul eden başka ülkeler de mevcut; Yunanistan, Tayvan gibi...
Gerek ABD gerek ab ülkelerinden gelen silah yardımı ile Ukrayna güzel bir direniş gösterdi lakin Rusya burada alacağı bir mağlubiyeti kabul edemez. Burada Rusya'nın sindirilmesi demek diğer maşa ülkelerin hedefledikleri ülkeleri çok daha sert bir şekilde taciz edeceğinin belirtecidir diye düşünüyorum.
Dünya'da kartlar yeniden dağıtılıyorsa batı egemenliğinin hakim olduğu bir düzenin devam etmemesi için Rusya'nın galip gelmesi kilit noktadır diye düşünüyorum.
Rusya'nın mağlubiyeti kabul etmeyecek olmasıyla ilerleyen günlerde çok ciddi bir kara harekatı (diğer üslerden toplanan askerler ve eğitime alınan askerlerin haberleri mevcut), yoğun hava saldırıları, kimyasal silahların kullanılması son olarak da nükleer bir silahın kullanılması görülebilir.
Ukrayna halkı için de, Ukrayna askeri için de, Rus askerler için de üzgünüm lakin bu savaşta haklı bir taraf varsa o da Rusya'dır diye düşünüyorum. Ukrayna halkının sorgulaması gereken kişi ülkesini batının maşası yapan Zelenski'dir. Savaşın en kısa zamanda bitmesi dileğiyle lakin Rusya'nın galibiyeti ile bitmesi dileğiyle...

Bu arada sadece batı kaynaklı haberleri takip eden arkadaşlar kendilerini direkt belli ediyorlar :)

Aynı fikirdeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı