Rusya'dan S-400 alarak ne yapmaya çalışıyoruz?

• Konuyu başlatan Silinen üye 458979
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 156
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Boru olarak kullanıyoruz aktif olarak korkudan çalıştıramadığımız için süs eşyası niyetine.

Korku mu? Korksan alır mıydın kendimizi kandırmayalım. Savaş olsun da bak bakalım nasıl da koruyor seni dua edersin.

Gelsinler gelsinler de olay sadece silahla bitmiyor. Bak Rusya'ya. Adamlarda askeri güç var ama ABD istese 1 günde bitirir tüm Rusya'yı. Neden? Çünkü ekonomi. Ekonomin güzel olmasın taş bile atamazsın.

Ülkelerin bize görünen şekline aldanmayın. Devletler tüm silah envanterini açıklamıyordur muhakkak. Bilmediğimiz silahlar da vardır.

Türkiye askeri bakımından güzel, iyi bir ülke ancak Ekonomi bizi çok zorluyor. Biraz askeri fabrika açıp yerli üretimi arttırsak çok daha iyi yerlere gelebiliriz. Benim şahsi fikrim.

ABD ile nasıl savaşacağız hocam? Adamlar ambargoyu koyduğu anda ülke ekonomisi yerin dibine giriyor. Siz ise savaşmaktan bahsediyorsunuz.
Savaş konusu farklı savaşa gelince Taliban'a yeniliyorlar.

Savaşlar artık eskisi gibi değil.

Onu ben de takdir ediyorum ama dış politikada çok tutarsız hamleler atıyoruz.
Mesela bir gün Rusya'yı destekliyoruz onlardan savunma silahı alıyoruz.Ertesi gün Rusya'nın düşmanı olan Ukrayna'ya destekliyoruz.
Bu tutarsızlıktan dolayı ülkemiz zarar görüyor.
Hocam bu tutarsızlık gibi görülebilir ama bir çok ülke de böyle yapar zaten. Son günlerde mesela İsrail'e karşı çok sert açıklamalar yapılıyor ama büyük ticaret ortaklarımızdan biri. Devletler böyle yapar zaten. Dosdoğru bir düşman veya dost kavramı yoktur. Çıkarlarımız için böyle 'tutarsızlıklar' vardır.

Türkiye askeri bakımından güzel, iyi bir ülke ancak Ekonomi bizi çok zorluyor. Biraz askeri fabrika açıp yerli üretimi arttırsak çok daha iyi yerlere gelebiliriz. Benim şahsi fikrim.
İşler maalesef HOI 4 gibi ilerlemiyor hocam. Şuraya biraz sivil buraya askeri diyerek gitmiyoruz :D

Fabrika önemlidir fakat ne kadar olduğu önemsizdir. Önemli olan boyutu değil işlevidir anlıyacağınız :D

Olay orada S-400 değil.

Olay,.ABD'ye kafa tutmak. ABD'ye meydan okumak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı