Rutin temizlik sonrası sistem sürekli yeniden başlıyor

TheReDFo

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Patriot Viper Steel 8x2 3200Mhz cl16
SSD veya HDD modeli
James Donkey 256Gb
Ekran kartı
2200G Apu Vega8
Anakart
GigaByte A320-M
İşlemci
RYZEN3 2200G
İyi Sosyal'ler arkadaşlar,
2 gün önce sistemimin aşırı tozlandığının farkına varıp temizledim. Normal rutin olandan biraz daha fazla detaylı bir şekilde temizledim her yeri tamamen söküp hiçbir toz pislik vs. bırakmadım, termal macun değişimi yaptım. Kabloların yerlerinde tecrübesizliğimden kaynaklı biraz sorun çeksem de sistemi kapattım bir şekilde çalıştırdım (bu arada ekrana görüntü gelmedi vs. gibi durumlar oldu). Nihayetinde sistemi çalıştırdım oyuna girdim 3-4 tur sonra (yaklaşık 10 dakika) elektrikler gitti. Geldiğinde ise tekrar oyuna girdim bu sefer ise 3-4 tur oynadıktan sonra bilgisayar ekranı tamamen gitti ama sistem çalışıyordu ekranda görüntü yoktu (ses de gitti).
Sonraki gün RAM'leri BIOS pilini anakart üzerinde kabloları vs. tamamen söktüm taktım kurcaladım sistem çalıştı görüntü geldi birkaç saat sıkıntısız kullandıktan sonra kendi kendine sürekli kendini yeniden başlatmaya başladı masaüstüne geldikten 5-10 saniye sonra yeniden başlıyor. Yazılımsal olarak kafamın rahat olması için temiz format attım sisteme sorun hala devam ediyor. Sistemi kurarken vidalama aşamasında zedelenmesinden veya kabloları portlara takarken bir sıkıntı olmasından şüphe ediyorum. Yardım ve görüşlerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

Geri
Yukarı