RX 460 20.9.1 sürücüsü mü 20.11.1 sürücüsü mü yüklenmeli?

Erencann4

Decapat
Yer
Babaeski
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. ASUS Dual RX 460 OC 2 GB 128 Bit GDDR5 kart aldım.
Kartın driverini aratırken 20.9.1 sürümü tavsiye edilen olarak geçiyor ama Software'e gelince 20.11.1 indirmemi söylüyor. (Sitede optional olarak geçiyor.)
Hangisini yüklemem gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Optional sürücüler şans işi hocam. 0 sorun ile de kullanabilirsiniz hep siyah ekran da alabilirsiniz. 20.9.1 WHQL sürücüde kalmanızı öneririm.

Bir de Black Mesa gibi bir oyunu oynarken bile Amd Radeon Software durdu gibi bir hata alıyorum. Çözümü var mıdır ? Şu an Recommended kullanıyorum
(İşletim sistemim Win7 64 bit)

Son sürüm her zaman iyidir.
Böyle bir kanıya varılamaz. Zamanında NVIDIA'nın yeni çıkan bir sürücüsü kullanıcıların ekran kartlarının yanmasına kadar soruna yol açmıştı.

Beta sürücüleri kullanmamaya ve WHQL bir sürücü indirmeye çalış.

ASUS Dual RX 460 OC 2 GB 128 Bit GDDR5 kart aldım.
Bir de Black Mesa gibi bir oyunu oynarken bile Amd Radeon Software durdu gibi bir hata alıyorum. Çözümü var mıdır ? Şu an Recommended kullanıyorum
(İşletim sistemim Win7 64 bit)
Yeni ekran kartını takmadan önce eski sürücülerini DDU ile kaldırdın mı? DDU ile tüm mevcut ekran kartı sürücülerini kaldır ve 20.9.1 WHQL sürümünü tekrardan kurup hata alıyor musun almıyor musun bak. Eğer hata alıyorsan DDU işlemini tekrar uygula ve bir önceki WHQL sürümü kullan. Bunun dışında işletim sisteminin de buna bir etkisi olabilir, Windows 7 kullanıyorsun hala.

Böyle bir kanıya varılamaz. Zamanında NVIDIA'nın yeni çıkan bir sürücüsü kullanıcıların ekran kartlarının yanmasına kadar soruna yol açmıştı.

Yeni ekran kartını takmadan önce eski sürücülerini DDU ile kaldırdın mı? DDU ile tüm mevcut ekran kartı sürücülerini kaldır ve 20.9.1 WHQL sürümünü tekrardan kurup hata alıyor musun almıyor musun bak. Eğer hata alıyorsan DDU işlemini tekrar uygula ve bir önceki WHQL sürümü kullan. Bunun dışında işletim sisteminin de buna bir etkisi olabilir, Windows 7 kullanıyorsun hala.
Yeni driver sürümleri;
- Mevcut açıkları, hataları, yanlışları, eksiklikleri kapatıp ekran kartının stabil şekilde çalışabilirliğini sağlamak için.
- Yazılımdaki hatalar, eksiklikler, yanlışlıklar veya açıklar nedeni ile performans düşüşlerini engellemek için.
- Yeni veya farklı bir işletim sistemine mevcut donanımın tanıtılabilmesi maksadı ile yayımlanırlar.

Nvidia kısmı beni ilgilendirmez, AMD kullanıyoruz. Nvidia kullanıcıların ekran kartını yaktı diye, AMD de yakacak diye bir şartı yok. RX 590 kullanıyorum şu ana kadar olan hiçbir güncellemede sıkıntı yaşamadım. Aksine daha da iyi oldu.

Geri
Yukarı