AMD 20.9.1 Sürücüsü Nasıldır?

Oğuzhan18

Picopat
Eski ekran kartım var R7 370 4 GB. Sizce güncellesem performans artışı olur mu?

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.9.1 önemli noktalar.
Çözülen sorunlar:

• Radeon RX 5000 serisi grafik ürünleri sistem yapılandırmalarında görev anahtarları gerçekleştirilirken, performans ölçütleri kaplaması etkinleştirilirken veya ikincil ekranlarda video içeriği / web tarayıcıları açılırken oyun oynarken siyah ekran, sistem çökmesi veya TDR meydana gelebilir.
  • Project cars 3 ™, Radeon yazılımı performans ölçümleri katmanı etkinleştirildiğinde performans sorunları yaşayabilir.
  • Radeon ™ Graphics sistem yapılandırmalarına sahip bazı AMD Ryzen ™ 5 mobil işlemcilerde Radeon yazılımı kurulumu sırasında 1603 hatası oluşabilir.
  • Radeon ™ Vega grafikli bazı AMD Ryzen ™ 3 mobil işlemcilerde Radeon yazılımı kurulumu sırasında 195 hatası oluşabilir.
  • Bazı ekranlarda, Radeon FreeSync etkinken ekranı kapatıp açmak, sistem yeniden başlatılıncaya veya ekran çalışırken takılana kadar ekranın siyah kalmasına neden olabilir?
  • Radeon Boost etkinleştirildiğinde, bazı yerlerde Borderlands ™ 3'te titreme meydana gelebilir.
  • Amf kod çözücüyü kullanarak bazı HEVC içeriğinin kodunu çözmek, klip oynatmada bozulmaya neden olabilir?
  • Performans ayarlama fan profilleri, kaydedilmiş bir profil yüklendikten sonra bazen uygulanmayabilir.
  • Oyun sekmesinde bir oyun taraması gerçekleştirirken Radeon yazılımı bazen çökebilir veya otomatik olarak çıkabilir.
  • Counter-Strike ™: Global Offensive'de eşleştirme oynarken bazı yüzeylerde ara sıra rastgele renk bozulması meydana gelebilir.
  • Bazı Radeon yazılım akış ve kayıt özelliklerini çağırmak için kısayol tuşları kullanıldığında bildirimlerde simgeler veya metin eksik olabilir.
  • Radeon RX 5000 serisi grafik ürünü sistem yapılandırmalarında uygulamalar veya web tarayıcıları aracılığıyla bazı VP9 video içeriği oynatımında parlaklık titremesi yaşanabilir.
Bilinen sorunlar:
  • Project cars 3 ™, GCN tabanlı Radeon grafik ürünlerinde oyun menüleri sırasında VR kullanılırken ayna gibi bozulma yaşayabilir.
  • Radeon RX 5000 serisi sistem yapılandırmalarında Radeon FreeSync etkinleştirildiğinde, görevin başka bir ekrana veya uygulamaya geçişi ekranın birkaç saniye titremesine veya ekran yenileme hızının aniden yükselmesine neden olabilir?
  • Gelişmiş senkronizasyon, bazı oyunlarda ve sistem yapılandırmalarında etkinleştirildiğinde siyah bir ekranın oluşmasına neden olabilir? Gelişmiş senkronizasyon etkinken sorun yaşayan kullanıcılar, geçici bir çözüm olarak bunu devre dışı bırakmalıdır.
  • Performans ölçüleri yerleşimi ve performans ayarlama sekmesi, Radeon RX 5700 serisi grafik ürünlerinde beklenenden daha yüksek boşta saat hızlarını hatalı olarak bildiriyor. Performans ve güç tüketimi bu yanlış raporlamadan etkilenmez.
  • HDR etkinleştirildiğinde, Windows® masaüstü titreyebilir ve bir oyundayken bir görev anahtarı gerçekleştirmek renklerin soluklaşmasına veya aşırı doygunluğa neden olabilir?
  • Radeon RX 5000 serisi grafik ürünlerinde HDMI® aracılığıyla bir ses video alıcısı aracılığıyla bağlandığında ses istikrarsızlık yaşayabilir.
  • HDMI ölçekleme kaydırıcısını değiştirmek, FPS'nin 30'a kilitlenmesine neden olabilir?
  • Bazı oyunlar, Radeon RX 5000 serisi grafik ürünlerinde oyun sırasında aralıklı olarak kekeme sergileyebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

1 yıl ban yedim

Hectopat
Performans iyileştirmesi genelde bazı oyunlarda bazı kartlarda oluyor diye biliyorum ama sorun çıkarmayacaksa güncel driver olması daha iyi olur.

Sedat34

Picopat
Arakdaşlar 5500 seri ekran kartım var ben PC boştayken kitleniyor bundan şikayetçiyim en iyi sürüm hangisi kullnanan varsa yardım beklıyorum.

Yeni konular

Yukarı