RX 460 Dönüştürücü ile VGA monitöre görüntü gelmeme sorunu

ALİ TUNAY

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün amazon.de'den gelen GV-RX460WF2OC-4GD ekran kartını hemen PC taktım. VGA monitöre dönüştürücü olarakta Dark Display Port to Analog VGA Aktif Dönüştürücü Fiyatı bunu kullandım. İlk önce görüntü geldi. Driver kurdum. Bir tane oyun deneyeyim dedim görüntü gitti. Reset attım ve işlemci fanı dönmeye başladığından 2-3 saniye sonra fanı dönmeye başlıyor ve görüntü gidip geliyor. Windows açılınca dikkat ettim kartın fanları duruyor. (Yük binmediği için diye tahmin ediyorum.) Birkaç dakika sonra görüntü gidiyor fakat kasadaki bütün fanlar dönmeye devam ediyor. Tekrar reset attığımda açılış görüntüsü geliyor. Sonra tekrar görüntü gidiyor. Böyle bir kısır döngü oluyor. Format bile attım. Sorun sizce neyden kaynaklanıyor? Benim aklımda birkaç fikir var ama siz ne dersiniz? Ekran kartımı, dönüştürücüde mi yok sa güç kaynağımı yetersiz anlayamadım. Bana yardımcı olur musunuz?

hocam amazondan buraya kart geldiğini bilmiyordum, gümrüğe takılmadan geliyor mu ?
ben 75 dolar diye biliyordum sınırı ?
bir de ne kadar sürede geldi acaba ?

hocam amazondan buraya kart geldiğini bilmiyordum, gümrüğe takılmadan geliyor mu ?
ben 75 dolar diye biliyordum sınırı ?
bir de ne kadar sürede geldi acaba ?
Amazonun Almanya sitesinden aldım. Kargo ücretsizdi. Vergi peşin aldıkları için gümrükte direk geçti. Bekleme dahi olmadı. Kar nedeniyle biraz geçikti ve 14 günde geldi.

Hocam yukarıda dediğim dönüştrücüyü alabilirsin. Şuan 3 saattir çok rahat biçimde kullanıyorum ekranda titreme veya ona dair hiç bir şey yok.
Söylediğin dönüştürücüyü aldım. Dünden beri sorunsuz kullanıyorum. Sağ olasın.

Amazonun Almanya sitesinden aldım. Kargo ücretsizdi. Vergi peşin aldıkları için gümrükte direk geçti. Bekleme dahi olmadı. Kar nedeniyle biraz geçikti ve 14 günde geldi.

Söylediğin dönüştürücüyü aldım. Dünden beri sorunsuz kullanıyorum. Sağ olasın.
Aldığın kartın linkini atar mısın ücretsiz kargoluymuş? Bende alacağım fakat ücretsiz kargo bulamamıştım. Çok teşekkür ederim.

Aldığın kartın linkini atar mısın ücretsiz kargoluymuş? Bende alacağım fakat ücretsiz kargo bulamamıştım. Çok teşekkür ederim.
GIGABYTE Radeon RX 460 WF OC 4GB GDDR5 128bit 1xDVI: Amazon.de: Computer & Zubehör
TV'ye HDMI üzerinden bağladım. TV 720P olduğundan pek denemedim. Sadece kartı denemek için taktım.

Ben aldığımda 10 Euro indirim vardı ve kur daha uygundu 445 TL'ye geldi. Şimdi 500 TL civarında ve burada 650 TL gibi bir fiyatı var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı