RX 460 donma sorunu

Kadir1907

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim şu şekilde:
  • İ7 6700
  • 16 GB DDR4 2400 MHZ
  • MSI B150M
  • 2 TB SEAGATE DİSK
  • COOLER MASTER KC-350 + COOLER MASTER 600W
  • SAPPHİRE RX 460 4 GB
Normal kullanımda hiç bir sorun yok ancak. The Forest, GTA 5, LOL oynarken arada bir oyun 3-4 saniye donuyor. The Forest oyununda görüntü tamamen gidiyor siyah ekran ardından oyuna devam ediyorum. Bu dediklerim 10 dakikada bir oluyor. O.C yapmadım.
Radeon yazılım sürümü:16.6

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı ekran kartı bende var hatta 2GB olanı fakat yüksek ayarda ortalama 50 FPS civarı oynuyorum. Sende Darboğaz söz konusu. Fakat merak ettim o sisteme neden bu ekran kartını taktın çok düşük kalmış.

Merhaba kardeşimin technopat hesabından yazıyorum. Darboğaz olamaz çünkü i7 6700 işlemciden bahsediyoruz.Konuyu açar açmaz sorunu çözdüm arkadaşlar ceza aldığım için kardeşimin hesabından yazıyorum. Radeon yazılım sürümü eskiymiş tamamen kaldırdım yeniden indirdim sürüm 17.3 oldu haliyle ekran kartım güncellendi bilgisayarda hızlanmada meydana geldi. Kasayı ekran kartsız topladım çünkü topladığım sırada RX serisi çıkmamıştı. RX 470-480 alacaktım ancak bütçem yetmedi.
Aynı ekran kartı bende var hatta 2GB olanı fakat yüksek ayarda ortalama 50 FPS civarı oynuyorum. Sende Darboğaz söz konusu. Fakat merak ettim o sisteme neden bu ekran kartını taktın çok düşük kalmış.

Bütün Radeon sürücüleri silip tekrar kurmayı dener misiniz? Büyük ihtimalle yazılım kaynaklı bir sorun.

Merhaba kardeşimin technopat hesabından yazıyorum. Darboğaz olamaz çünkü i7 6700 işlemciden bahsediyoruz.Konuyu açar açmaz sorunu çözdüm arkadaşlar ceza aldığım için kardeşimin hesabından yazıyorum. Radeon yazılım sürümü eskiymiş tamamen kaldırdım yeniden indirdim sürüm 17.3 oldu haliyle ekran kartım güncellendi bilgisayarda hızlanmada meydana geldi. Kasayı ekran kartsız topladım çünkü topladığım sırada RX serisi çıkmamıştı. RX 470-480 alacaktım ancak bütçem yetmedi.
Sorunun çözülmesine sevindim fakat darboğaz olmaz çünkü işlemci i7-6700 diyorsun ama ben işlemci yapar demedim ki zaten :) Ekran kartı zaten genel olarak ortalama bir kart ben i3-6100 ile kullanıyorum tam tencere kapak gibi. Fakat senin işlemciye göre o kart 2-3 sınıf altta sadece. Genede şuan çoğu oyunda sıkıntı yaratmaz.

Son düzenleme:
Sorunun çözülmesine sevindim fakat darboğaz olmaz çünkü işlemci i7-6700 diyorsun ama ben işlemci yapar demedim ki zaten :) Ekran kartı zaten genel olarak ortalama bir kart ben i3-6100 ile kullanıyorum tam tencere kapak gibi. Fakat senin işlemciye göre o kart 2-3 sınıf altta sadece. Genede şuan çoğu oyunda sıkıntı yaratmaz.

Kesinlikle katılıyorum. Üstelik yeteri kadar işlemciden faydalanmıyorum resmen uyuyor :) bütçem yetseydi kesinlikle RX 470 veya RX 480 alacaktım kısmet değilmiş :). Almışken hepsini bir almak gerekiyor RYZEN APU gelsin satacağım sistemi :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı