RX 460 görüntü gelmeme sorunu

Daha fazla  
Dün yeni ekran kartı aldım bilgisayara takıyorum her şeyi bağlıyorum vs. sonra bilgisayar açılıyor kulakliktan açılma sesi falan geliyor ama hiç görüntü gelmiyor. Ne ilk başlangıçta ne de açıldıktan sonra. Ekran kartına anakarttan güç geliyor (anakart soketinden şüpheleniyorum ama dediğim gibi ekran kartına anakarttan güç geliyor) orada sorun yok. CPU'da sorun olsa açılma sesi gelmez ekranımda ya da kabloda sıkıntı yok. Başka ekran ve kablo denedim onun dışında kendi monitörümde sadece bir kere görüntü geldi ekran çözünürlüğünü arttırdım ve görüntü geri gitti. Kullandığım monitör 1920x1080 uyumlu.

• Ekran kartı: Asus Radeon RX 460 4 GB
  • Anakart : MSI Gaming 970
  • CPU: AMD FX 8350 x8 4 GHz
  • PSU: Corsair VS650

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının 6 pin güç kablosunu taktın mı?

O kartta 6 pin connector overclock için ayrılmış. 6 pin connector bağlantısını yapmasan da görüntüyü alırsın. Münkünse kartı başka makinede dene. Olmazsa BIOS'u pilden veya jumperden sıfırla öyle dene. Yanlış BIOS ayarı yapmış olabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı