RX 460 mı, RX 470 mi?

Ne alakası var? Siyah ekran hatası mı alıyor bu ekran kartlarını satın alanlar? Güzel mantık, bayıldım.
Mantigin kavrayamiyorsa karisamam kapasiten bu kadarmis demekki. Sen alabilirsin AMD giris seviyesi karti ama ben hic bir zaman onermeyecegim.

Mantıklı bir alınmama sebebi söyleseydin anlayabilirdim. Maalesef böyle üstü kapalı fanboy suçlamalarını anlayamıyorum :)
Fanboy? 24 yasimdayim ve herhangi bir markaya karsi bir fanboylugum yok babamin oglu degiller. Fanboy olsam RX 570 demezdim. Kendine bak biraz fanboyun kralisin sen. Giris seviyesi AMD onermemem batmis sana.

Evet, ben fanboyum :) 2 yıldır bu forumdayım. Herhangi bir mesajımda en ufak bir fanboyluk gördüysen atabilirsin buraya. Bırakacağım forumu. Göremezsin çünkü öyle biri değilim.

Siyah ekran sorununu AMD'nin giriş seviyesine atacak kadar bilgisiz birisin. Bunun milyonlarca sebebi olabilir ama tek sebebi = AMD giriş seviyesi. Peki derim, sen önerme :)

Evet, ben fanboyum :) 2 yıldır bu forumdayım. Herhangi bir mesajımda en ufak bir fanboyluk gördüysen atabilirsin buraya. Bırakacağım forumu. Göremezsin çünkü öyle biri değilim.

Siyah ekran sorununu AMD'nin giriş seviyesine atacak kadar bilgisiz birisin. Bunun milyonlarca sebebi olabilir ama tek sebebi = AMD giriş seviyesi. Peki derim, sen önerme :)
Giris seviyesinde daha cok goruldugunden olabilir mi acaba? Devam et sen.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 460 kullanıyorum etiketimde var modeli. Herhangi bir sorun yaşamadım. 560'da muhtemelen aynı kalitededir. Sanırım ProfTech arkadaşımızın bahsettiği giriş seviyesi sorunlar markalardan kaynaklanıyor. Detayını bilmiyorum. Ancak şunu yeniden belirtmekte fayda var RX 470-570 ve GTX 1060 darboğaz olabilir.

RX 460 kullanıyorum etiketimde var modeli. Herhangi bir sorun yaşamadım. 560'da muhtemelen aynı kalitededir. Sanırım ProfTech arkadaşımızın bahsettiği giriş seviyesi sorunlar markalardan kaynaklanıyor. Detayını bilmiyorum. Ancak şunu yeniden belirtmekte fayda var RX 470-570 ve GTX 1060 darboğaz olabilir.
Aynen. Her kartta olmuyor ama giris seviyesinde daha cok goruluyor ve her zaman kullaniciyi uzmeyecek sekilde oneri yaparim. Adam alir karti sonra bana dese onerdin aldim ama siyah ekran hatasi aliyorum ve servis kartta sorun yok deyip gonderiyor diye ben mahcup olurum forumu birakirim bir daha girmem.

Siyah ekran hatalari Nvidia'da da var ama AMD'de ki kadar cok degil maalesef. AMD'de hatayi en cok sapphire serisin de gorursunuz bu hatayi ve giris seviyesinde cok daha oluyor boyle seyler. Girin bakin AMD forumuna siyah ekran hatalari alanlar giris seviyesi cogunlukda. 580'de alan da var almayanda. Yine ayni sekil de x60 x60x serisin de alanlar da.

Aleyküm selam. Daha önce RX470 ve i3 6100 kullanmıştım. Darboğaz söz konusuydu. Fakat RX460 yerine GTX1050 almanda fayda var. Günümüz oyunlarında daha iyi performans alırsın. Bütçe belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.
Zaten GTX 1050 düşünüyordum fiyatları neredeyse aynı. Ama Nvidia kart pc kapanma sorunu çıkartıyordu model GT 730' du. Bu yüzden AMD düşündüm. Ayrıca AMD' yi daha çok beğeniyorum.
AMD giris seviyesi kartlari tavsiye etmiyorum. RX 570 guzel olur ama emin misin? Ben olsam GTX 1060 bulmaya calisirdim size kalmis. :)
Ya aslında Nvidia düşünüyordum ama pc de sorun çıkarıyordu diye AMD alayım diyorum. AMD den memnunum genelde.
RX 470 darboğaz olabilir belki. RX 460 bulabiliyorsanız güzel karttır.
Peki teşekkür ederim.
Aleyküm selam. RX460 ve RX470 yerine RX560 ve RX570 bakmalısın. RX470 sıfır olarak satılmıyor, RX460 da RX560'la aynı fiyatta.

RX560 alabilirsin (y)
Pulse Radeon RX 560 2G D5 Ekran Kartı (11267-19)
Peki kardeşim teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Kartınızdaki bir sorundan ötürü kapanma yapmış olabilir. Yine sorun yaşanacak diye bir kaide yok hocam. RX560 dahi GTX1050'nin gerisinde kalıyor. Fiyat farkı da çok az.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı