RX 460 Oyunlarda Ani FPS Düşüşü

YasinSerin

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. İyi ramazanlar. Benim sorunum oyun oynarken ani FPS düşüşü.
Oyun oynarken sabit 60 FPS aldığım bir oyunda birden 20-25 düşüyor 5-6 saniye, sonra düzeliyor. İlk başta RAM'den olduğunu düşündüm ve bir tanıdığım ile RAM'leri değiştirdim. Sorunum yine aynı, düzelmedi. MSI Afterburner programını yükledim, değerler normal.
İşlemci sıcaklığı 60 derece civarında.
RAM kullanımı ise 3500-4000 MB civarında. (Pes 2019 oyununda).
FPS düşüşü anında işlemci sıcaklığı 60'dan 47-48'lere kadar düşüyor. Drop geçtikten sonra tekrar 60-65 derecesine yükseliyor.

Sistemim
* Windows 10 64 bit.
* İşlemci: AMD Athlon x4 860K
* RAM: Hyper X Fury 8GB
* Ekran kartı: Sapphire RX 460 2GB
* HDD: Seagate Baracuda 1TB

Sorunu çözebilirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim düşey senkronizasyon ayarını bul 3D ayarlarından onu 3D uygulama kontrolü yap düzelecektir.

Kardeşim düşey senkronizasyon ayarını bul 3D ayarlarından onu 3D uygulama kontrolü yap düzelecektir.
Adam AMD ekran kartı kullanıyor Nvidia denetim masası diyorsunuz Adam tekrar AMD diyor hala çözüm önerisi yazıyorsunuz.
Merhaba arkadaşlar. İyi ramazanlar. Benim sorunum oyun oynarken ani FPS düşüşü.
Oyun oynarken sabit 60 FPS aldığım bir oyunda birden 20-25 düşüyor 5-6 saniye, sonra düzeliyor. İlk başta RAM'den olduğunu düşündüm ve bir tanıdığım ile RAM'leri değiştirdim. Sorunum yine aynı, düzelmedi. MSI Afterburner programını yükledim, değerler normal.
İşlemci sıcaklığı 60 derece civarında.
RAM kullanımı ise 3500-4000 MB civarında. (Pes 2019 oyununda).
FPS düşüşü anında işlemci sıcaklığı 60'dan 47-48'lere kadar düşüyor. Drop geçtikten sonra tekrar 60-65 derecesine yükseliyor.

Sistemim
* Windows 10 64 bit.
* İşlemci: AMD Athlon x4 860K
* RAM: Hyper X Fury 8GB
* Ekran kartı: Sapphire RX 460 2GB
* HDD: Seagate Baracuda 1TB

Sorunu çözebilirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.
Bu problemi yaşadığınız tek oyun PES19 mu? PES genelde işlemciye yüklenen bir oyun, sorun işlemcinizden kaynaklanıyor olabilir.

Kardeşim bende de aynı sorun var PC özelliklerimiz aynı. Cs go ve LoL de FPS normalde 120 150 arasında oluyordu. 1 haftadır 10 saniye 120 150 arasında sonra 3 4 saniye 20 30 Lara düşüyor. Bu sürekli tekrar ediyor. Sorunu nasıl çözdün yardımcı olur musunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı