RX 460 Sistem DVI-D to VGA Dönüştürücü Çalışmaması

Konuyu hortlatayım az biraz. Şimdi benim yarın diğer gün RX 580 gelecek inşallah. Benim monitörde baya antika sadece VGA çıkışı var. Şimdi ben konuyu anladım dijital analog mevzusu tamamdır.
Sorum şu şekilde, VGA to HDMI , VGA to DP, VGA to DVI-D bu üçüde dijital hangisini tercih etmeliyim.
Philips 1080p 5ms dandik monitörüm mevcut. Bir fark olurmu aralarında.
@BilgisayarKurdu

Blueway Projeksiyon Uyumlu HDMI TO VGA Kablo Çevirici Fiyatı
Yorumlar umut verici.
Bir sistemin performansını en düşük eleman belirler bildiğin üzre. Bir tarafı VGA olduğu sürece diğer tarafın, VGA'dan daha yetersiz ve eski nesil bir port olmadığı sürece ne kadar yukarı çıkarsa çıksın görüntü anlamında pek bir fark olmayacaktır. USB 2.0 portunda USB 3.0 performansı beklemek gibi yani :) Öyle bir şey olsa üreticilerin karta yalnızca VGA portu koymaları yeterli olacaktı :)

En ucuzu hangisi ise onu alın kısacası. Linki de inceledim, markayı bilmiyorum dolayısıyla kalitesini de.
Ancak bu fiyata aktif dönüştücü, gerçekten sudan ucuz. Çok fazla bükmeye incitmeye gelmez yinede, bu fiyat düşündürüyor insanı. Temiz kullanırsan, zırt bırt takıp çıkarmazsan buyur al.

Bir sistemin performansını en düşük eleman belirler bildiğin üzre. Bir tarafı VGA olduğu sürece diğer tarafın, VGA'dan daha yetersiz ve eski nesil bir port olmadığı sürece ne kadar yukarı çıkarsa çıksın görüntü anlamında pek bir fark olmayacaktır. USB 2.0 portunda USB 3.0 performansı beklemek gibi yani :) Öyle bir şey olsa üreticilerin karta yalnızca VGA portu koymaları yeterli olacaktı :)

En ucuzu hangisi ise onu alın kısacası. Linki de inceledim, markayı bilmiyorum dolayısıyla kalitesini de.
Ancak bu fiyata aktif dönüştücü, gerçekten sudan ucuz. Çok fazla bükmeye incitmeye gelmez yinede, bu fiyat düşündürüyor insanı. Temiz kullanırsan, zırt bırt takıp çıkarmazsan buyur al.
Çok teşekkürler cevap için. Bende sonradan düşündüm biraz bu monitörü satıp FreeSync monitör almaya karar verdim. Direk DP ile bağlantı yaparım en temizi.

DP iyidir ya, çoğu kişi HDMI'ın cazibesine kapılsa da DP sürümleri anlık frekans ve yenileme hızı anlamında daha geniş seçenekler sunuyor. Sizin bir işinize yarayacağından değil ama olmuşken iyisi olsun :)

Bu arada kablo alırken markasına gerçekten dikkat edin. Biz sattığımız sanal gerçeklik stantlarında bolca kablo kullanıyoruz. Özellikle uzatmalarla beraber metrelerce uzunluğa ulaşıyorlar.
Piyasada öyle kablolar var ki o standartlar dahilinde desteklemediği uzunluklara sahip :)
Kabloyu satın alıyorsun, kablonun bağlantılarında bir problem yok taş gibi. Ancak gel gör ki sinyal kayboluyor arada. Zaten ev ortamında sürekli kullanıyorsun, hani 1-10 arasından 1 liralık olanı değil de en azından 3 liralık olanı seçin abi :)

DP iyidir ya, çoğu kişi HDMI'ın cazibesine kapılsa da DP sürümleri anlık frekans ve yenileme hızı anlamında daha geniş seçenekler sunuyor. Sizin bir işinize yarayacağından değil ama olmuşken iyisi olsun :)

Bu arada kablo alırken markasına gerçekten dikkat edin. Biz sattığımız sanal gerçeklik stantlarında bolca kablo kullanıyoruz. Özellikle uzatmalarla beraber metrelerce uzunluğa ulaşıyorlar.
Piyasada öyle kablolar var ki o standartlar dahilinde desteklemediği uzunluklara sahip :)
Kabloyu satın alıyorsun, kablonun bağlantılarında bir problem yok taş gibi. Ancak gel gör ki sinyal kayboluyor arada. Zaten ev ortamında sürekli kullanıyorsun, hani 1-10 arasından 1 liralık olanı değil de en azından 3 liralık olanı seçin abi :)

Merhaba bende Msi'nin rx460 modeli ekran kartına sahibim. Kartta 3 adet çıkış bulunmakta; 1-dp 2-hdmi 3-dvi-d.

Odada aynı zamanda TV bulunduğundan sök çıkar uğraşmamak için hdmi çıkışını sabit olarak ona bağlamak zorundayım.

PC Monitörü için geriye iki seçeneğim kalıyor dp ya da dvi-d bağlantısını kullanmak. Sadece VGA çıkışı olan bir monitöre sahibim ve üst kısımlardaki analogdan digitale görüntü aktarımındaki sıkıntıları okudum bu nedenle vga/dvi-d dönüştürücü deneyerek risk almak istemiyorum.

İlk sorum vga/dp dönüştürücülerde de aynı risk var mıdır?
İkinci sorum ise aktif bir vga/dp dönüştürücüsü iş görür derseniz;
Hiper HC5-DVG - Display Port/VGA Klipsli Çevirici Fiyatı
bu işimi görebilir mi?
Teşekkürler şimdiden.

Merhaba bende Msi'nin RX460 modeli ekran kartına sahibim. Kartta 3 adet çıkış bulunmakta; 1-DP 2-HDMI 3-DVI-Dijital

Odada aynı zamanda TV bulunduğundan sök çıkar uğraşmamak için hdmi çıkışını sabit olarak ona bağlamak zorundayım.

PC Monitörü için geriye iki seçeneğim kalıyor dp ya da dvi-d bağlantısını kullanmak. Sadece VGA çıkışı olan bir monitöre sahibim ve üst kısımlardaki analogdan digitale görüntü aktarımındaki sıkıntıları okudum bu nedenle vga/dvi-d dönüştürücü deneyerek risk almak istemiyorum.

İlk sorum vga/dp dönüştürücülerde de aynı risk var mıdır?
İkinci sorum ise aktif bir vga/dp dönüştürücüsü iş görür derseniz;
Hiper HC5-DVG - Display Port/VGA Klipsli Çevirici Fiyatı
Bu işimi görebilir mi?
Teşekkürler şimdiden.
Ekran kartında analog veya hem dijital hem analog görüntü çıkışı sağlayan hiçbir port bulunmadığı için 2 monitör kullanımında sizin de farkında olduğunuz üzre en az 1 tane dijital to analog dönüştürücü kullanmanız gereklilik haline geliyor.

Linkini attığın ürün kesinlikle işini görür. Hepsiburada.com gibi alışveriş sitelerinden alman çok daha mantıklı ve güvenli olacaktır. En ufak sorunda veya en ufak memnun kalmama durumunda koşulsuz şartsız çok kısa bir sürede iade de alabileceksin.

Ancak işe yarar merak etme, linkteki ürünü alabilirsin.

Ekran kartında analog veya hem dijital hem analog görüntü çıkışı sağlayan hiçbir port bulunmadığı için 2 monitör kullanımında sizin de farkında olduğunuz üzre en az 1 tane dijital to analog dönüştürücü kullanmanız gereklilik haline geliyor.

Linkini attığın ürün kesinlikle işini görür. Hepsiburada.com gibi alışveriş sitelerinden alman çok daha mantıklı ve güvenli olacaktır. En ufak sorunda veya en ufak memnun kalmama durumunda koşulsuz şartsız çok kısa bir sürede iade de alabileceksin.

Anında cevap için teşekkürler :) siparişi verdim elime ulaştığında sonucu buradan paylaşacağım

Sonuç harika.. ürün iki günde elime ulaştı, monitör almanıza gerek kalmadan yukarıda linkini attığım aparat ile VGA monitörünüzden HD görüntü alabiliyorsunuz (tabi monitör destekliyorsa :D ) kendimi kalpazan satıcılar gibi hissettim şuan :D ama aparatın bir dezavantajı yok gerçekten, olmadığında nasıl kullanıyorsam aynı görüntü aparat kullanırken de karşımda bu da iyi bir iş çıkarmışlar demektir.

Uzun zamandır PC'yi TV'den HDMI ile kullandığım için kafamı kurcalayan bu sorunu böylelikle 700-800 TL'ye monitör almadan çözmüş oldum, sizde aynı yolu izleyebilirsiniz, biliyorum ki hala deli gibi DVI-D'ye dönüştürücü arayanlarınız vardır :D

Teşekkürler bilgisayar kurdu :)

Son düzenleyen: Moderatör:
@BilgisayarKurdu
Şimdi ben GTX 1050 Ti ekran kartı satın alacağım. Benim monitorum VGA çıkışlı sadece. Aktif bir dönüştürücü almam lazım. Aktif dönüştürücü dezavantajı var mıdır? Birkaç sorum daha var. Önerebileceğiniz marka var mı?

@BilgisayarKurdu
Şimdi ben GTX 1050 Tİ ekran kartı satın alacağım. Benim monitörüm VGA çıkışlı sadece. Aktif bir dönüştürücü almam lazım. Aktif dönüştürücü dezavantajı var mıdır ? Birkaç sorum daha var. Önerebileceğiniz marka var mı ?
Dark HDMI to VGA ve SES Aktif Dijital-Analog Dönüştürücüsü Fiyatı
SL-HV56 HDMITO VGA ÇEVİRİCİ
SL-HVS12 HDMI TO VGA+AUDİO ÇEVİRİCİ
DARK HDMI - VGA Aktif Dijital-Analog Dönüştürücüsü DK-HD-AHDMIXVGA3
DARK CON HDMI-ANALOG VGA VE SES CEVIRICI DK-HD-AHDMIXVGA
DARK Dvi-d dijital - Vga aktif dönüştürücü DK-HD-ADVIDXVGA
Ekran kartı çıkışlarında VGA olmadığını varsayıyorum. DVI-I portu varsa basit bir, aktif olmayan 2-3 liralık DVI to VGA dönüştürücü ile görüntü alabilirsin. Yoksa mecburen HDMI to VGA aktif dönüştürücü kullanacaksın. Displayport çıkışı varsa o da olur, fark etmez.
Bu yüzden donanımları belirtirken marka - model - sürüm bilgilerini tam vermenizi istiyoruz :)

Bu ürünü alıp sorunsuzca kullanan var bizim forumda : Dark HDMI to VGA ve SES Aktif Dijital-Analog Dönüştürücüsü Fiyatı

Geri
Yukarı