RX 460 Sistem DVI-D to VGA Dönüştürücü Çalışmaması

DVI-D Dual Link çıkışına yalnızca DVI-D Dual Link ve Single Link takılabilir.
DVI-D Single Link çıkışına yalnızca DVI-D Single Link takılabilir.
DVI-D Single veya Dual Link çıkışına ise hiçbir DVI-I kablosu takılamaz.

Tamamen kablo ve çıkış üzerindeki pinler ile alakalı bir durum. Takılacak kablodaki pin sayısı, görüntü çıkışında yer almıyorsa haliyle takamazsın, fiziksel olarak uyumsuzdur.
DVI-I ve DVI-D arasındaki 4 farklı pin de ona göre yerleştirilmiştir, fiziksel olarak farklı kılınmıştır ki arka planda yani sinyal iletimi konusunda problem meydana gelmesin.
Kullanamayacağın kombinasyonlar zaten fiziksel olarak da birbiri ile uyuşmaz.

DVI-I veya DVI-D kablolar veya görüntü çıkışları kullanırken fiziksel olarak birbirine uyan görüntü giriş ve çıkışlar birbiriyle sorunsuz çalışır. Fiziksel olarak uymuyorsa zaten kasıtlı olarak uyumsuz gelecek şekilde tasarlanmıştır.

Resmini attığın kablo ile görüntü alırsan ilet. Yok, alamazsan kabloda bir sorun vardır. Kabloda sorun yoksa monitör veya ekran kartı görüntü çıkışlarında problem vardır.

Merhabalar bıse sorucaktım.Benım ekran kartının dvı-d , hdmı, d girisi var monıtor vga gırıslı. Dvı-d to vga degılde Hdmı to vga alsam performans ve calısma acısından sorun olurmu sımdıden tesekkurler

Ekran kartımda DVI-D ve HDMI çıkışı mevcut, monitörümde ise VGA bulunuyor. VGA to DVI-D yerine VGA to HDMI tercih etsem performans açısından bir sıkıntı olur mu?

HDMI to VGA tercih etmeniz daha mantıklı olur, daha çok üretilen, piyasada var olan bir dönüştürücü tipidir. Dikkat etmeniz gereken şey "Aktif" dönüştürücü olmasıdır. DVI-D to Analog dönüştürücülerin çoğu da aktif değil zaten.

Aşağıdaki DVI-D to VGA dönüştürücü "Aktif Değil". Fiziksel olarak dönüşüm sağlasa bile Dijital sinyali Analog sinyale dönüştürmeyeceği için ; Monitör kendisine gelen verileri tanımayacaktır ; Sinyal Yok diyecektir. Ucuzdur, göz boyar, almayınız. Çarpı attım senin için, alma bunlardan dikkat et :)
s-l300.jpg

Senin ihtiyacın olan şey aşağıdaki resimdeki gibi aktif dönüştürücüler. Dijital olarak gelen sinyali Analog türe çevirip öyle aktarımı gerçekleştiriyor o siyah kutulu yer. Bunlardan alırsan çalışır, sinyal alırsın. Buna da yeşil tik attık :)

1577417_sa.jpg

Sana öneride de bulunmak lazım. İş amaçlı kullanıyoruz biz aşağıdaki linkteki ürünü. Fiyatının en makul seviyelerde olması sebebiyle tercih ettik. Sorunsuz kullanıyoruz açıkçası.
Ev kullanıcısı olduğun için sorun olmaz, bunu uygun fiyatlı olarak tercih edebilirsin ;C.Speeds Lıne Ag-Hdvga Hdmı To Vga Çevirici Fiyatı

Memnun kalmama durumunda kargo bedelini karşı tarafa yansıtarak koşulsuz şartsız iade hakkına sahip olduğunu unutma. Ürünü satın alırsan, sonucu burada paylaş lütfen.

Aynen o da olur, Single Link DVI-D kablo. Çok yüksek çözünürlüklere çıkmadığınız sürece onu da kullanabilirsin.
Gtx 1050 ti aldım resmini yollamış olduğum kablo ile kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım.. 7 sene önce aldığım monitörün dvi çıkışı olması kurtardı beni. Her şey için çok teşekkürler.

Gtx 1050 ti aldım resmini yollamış olduğum kablo ile kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım. 7 sene önce aldığım monitörün DVI çıkışı olması kurtardı beni. Her şey için çok teşekkürler.
Ben teşekkür ederim, başka bir problemin olursa açtığın konuya muhakkak etiketle beni. Geri dönüşün için ayriyeten teşekkür ederim :)

Ekran kartında HDMI çıkışı da vardır tahminen, eğer öyleyse böyle bir ürün tercih edebilirsin uygun fiyatlı : Dark HDMI - VGA Dijital - Analog Dönüştürücü Fiyatı

Senin attığın linkteki de tahminen aktif dönüştürücüdür, DVI tarafı oldukça hacimli. Yalnızca yorumlarda bir şey belirtilmediği için güvenemedim. En azından yorum belirtmiş attığım linkte 8 kişi.

HDMI çıkışı yoksa DVI to VGA için link atabilirim.

Ekran kartında HDMI çıkışı da vardır tahminen, eğer öyleyse böyle bir ürün tercih edebilirsin uygun fiyatlı : Dark HDMI - VGA Dijital - Analog Dönüştürücü Fiyatı

Senin attığın linkteki de tahminen aktif dönüştürücüdür, DVI tarafı oldukça hacimli. Yalnızca yorumlarda bir şey belirtilmediği için güvenemedim. En azından yorum belirtmiş attığım linkte 8 kişi.

HDMI çıkışı yoksa DVI to VGA için link atabilirim.
sağol hocam bakalım ya cevap versinler satıcıya sordum aktif dönüştürücüyse alıcam

Yeni konular

Geri
Yukarı