RX 460 sistem monitöre görüntü gelmeme sorunu

CthulhuBlack

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Kasama RX 460 ekran kartı taktım. Ama monitörüm VGA girişli olduğu için VGA to HDMI aldım. VGA to HDMI kullanarak taktığımda monitörüme görüntü gitmiyordu. Daha doğrusu sanki hiçbir şey takmamış gibi tepkisiz kalıyor monitör. Ama kasa sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bunu kablo ile sağlamaya çalışıyorsanız dijital veriyi analog veriye çeviremezsiniz. Bunu sağlayan adaptörler var ama kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Siz ne kullanıyorsunuz? Resmini atmanız mümkün mü?

Eğer bunu kablo ile sağlamaya çalışıyorsanız dijital veriyi analog veriye çeviremezsiniz. Bunu sağlayan adaptörler var ama kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Siz ne kullanıyorsunuz? Resmini atmanız mümkün mü?
Ben de yeni bir kart almayı düşünüyorum. Arkadaştaki gibi benim de monitör VGA girişli ve yeni monitör alamam. Bunu idareten de olsa çalıştıracak bir aparat tavsiye eder misiniz? Forum da birisi Dark Display Port to Analog VGA Aktif Dönüştürücü Fiyatı bu ürünü kullandığını ve görüntü geldiğini söylüyor. Siz tavsiye eder misiniz?

Bu DP to VGA. Kağıt üzerinde bir sorun olmaması lazım ama çevirici ile görüntü alırsan mutlaka ama mutlaka kalite kaybı yaşarsın. Monitör alacak bütçem yok diyorsan al ama onun haricinde çevirici aracılığı ile sistem kullanmayı önermiyoruz.

Bu DP to VGA. Kağıt üzerinde bir sorun olmaması lazım ama çevirici ile görüntü alırsan mutlaka ama mutlaka kalite kaybı yaşarsın. Monitör alacak bütçem yok diyorsan al ama onun haricinde çevirici aracılığı ile sistem kullanmayı önermiyoruz.
Şu anda monitörüm 1280*1024 kalite kaybı pek etkilemez diyorum. Ama yaza doğru mutlaka bir monitör alırım.

Öğrenciyim ve bütcemin hepsini harcadım malesef. İnca marka bir çevirici denedim olmadı... Görüntü gelmedi daha sonra "vga to dvi" galiba denedim yine olmadı. Mecburen adaptör kullanmam gerek galiba ama bu adaptörün standartları ne olmalı sizce? Adaptör için ayırabileceğim bütçe sanırım 100-150 lira olabilir daha ucuzları sorun çıkartıyor gibi. Cevaplarsanız sevinirim. [emoji4]

Monitörde sıkıntı yok.Ama takdığım dönüştürücüyü laptop ile tv arasında denedim görüntü vermedi dönüştürücü bozuk olabilir aslında.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı