RX 460 Sistem PUBG'de Takılma Sorunu

Nadir de olsa işlemcinizin termal macununu kontrol edin,yenilenmesi gerekiyorsa yenileyin.Sırf bu sorun yüzünden sistemimde çoğu oyunda 30-40 FPS kaybettim.

Aynı hızda HDD ye sahibiz, dropların onunla alakası yok hocam. BEnimkisi laptop, uzun süre oynadığımda 1-2 dakika oyundan çıkmazsam drop yemeye başlıyorum.

Düşük çözünürlük değerlerinde işlemciye yük bindiği için oyunlarda takılma olabilir. Bu sorunu grafik ayarlarını yükselterek yada FULL HD monitör alarak çözebilirsiniz.
Hocam merak ettim düşük çözünürlükte neden işlemciye yük biniyor? Yüksekte binmesi gerekmez mi?

@steadyflow bu vakada onunla ilgili olmayabilir ama artık güncel sistemler ve oyunlar için 5400 RPM HDD'lerin yetersiz kaldığı ve zaman zaman bu tip sorunlara neden olduğu bilinen bir gerçek.

Yetersiz kesinlikle. Ama şu mevzudaki kurban işlemci kesinlikle. Değişmesi gereken bileşenlerden biri de HDD.

Son düzenleme:
Basitçe şöyle düşün: Düşük ayarlarda ekran kartı az çalışarak bile iyi sonuçlar verebiliyor, ki genelde az çalışmak yerine tam yüke giriyor ve yüzlerce(lafın gelişi) kare görüntüyü yolluyor. Böyle olunca işlemci ekran kartının hızına yetişemiyor. Tam tersi durum ultra ayarlarda ekran kartı durmadan çalışıyor, buna rağmen az kare gönderiyor, böyle olunca işlemcinin işi çabucak bitiyor ve yeni kare istiyor, yani ekran kartı işlemciye yetişemiyor.
Edit: Tabii bu örnek dengeli sistemler için. Pentium G4560 + 1080 TI veya İ7 8700K + R7 240 gibi dengesiz sistemlerde bu olay olmaz, her halükarda düşük parça yavaş kalır.

Sistemim;
  • Intel Pentium G4600
  • Asus Prime B250M-K
  • MSI RX460 2GB
  • High Power 500W 80+ PSU
  • 1TB WD 5400RPM HDD
  • Gskill 8GB RAM
Arkadaşlar bir sürü konu açtım fakat hala sorunum çözülmedi. Pubg'de yer yer fps düşüşleri ve droplar oluyor. MSİ Afterburner ile değerlere baktım ve ekran kartı kullanımı %0 gösteriyor tabi %0 a düşmüyor. Ama tam %0 gösterdiğinde oyunum takılıyor. 1366*768 çözünürlük oynuyorum, vga to hdmi dönüştürücü var sorun neyde acaba ? (Eğer cevap veremessem bilinki admin yapmıştır ama kısa sürede yazarım)
Sistemim;
  • Intel Pentium G4600
  • Asus Prime B250M-K
  • MSI RX460 2GB
  • High Power 500W 80+ PSU
  • 1TB WD 5400RPM HDD
  • Gskill 8GB RAM
Arkadaşlar bir sürü konu açtım fakat hala sorunum çözülmedi. Pubg'de yer yer fps düşüşleri ve droplar oluyor. MSİ Afterburner ile değerlere baktım ve ekran kartı kullanımı %0 gösteriyor tabi %0 a düşmüyor. Ama tam %0 gösterdiğinde oyunum takılıyor. 1366*768 çözünürlük oynuyorum, vga to hdmi dönüştürücü var sorun neyde acaba ? (Eğer cevap veremessem bilinki admin yapmıştır ama kısa sürede yazarım)
İşlemci kullanımı %80 %85
Arkadaşlar sorunu çözemedim sistemde eksiklik göremiyorum şuan tek sıkıntı monitör gibi gözüküyor arkadaşımla aynı sistemim var hatta anakart daha iyi onun sisteminden o 1080p oynuyor bide o 7200rpm kullanıyor ya hdd sorunlu yada 1080p oynamadığım için peki vga to hdmi drop etkilermi fps düşüş görmüyorum ekran kartı kullanımı %0 a iniyor gözüküyor başka bir sistemde ekran kartını test edicem
Basitçe şöyle düşün: Düşük ayarlarda ekran kartı az çalışarak bile iyi sonuçlar verebiliyor, ki genelde az çalışmak yerine tam yüke giriyor ve yüzlerce(lafın gelişi) kare görüntüyü yolluyor. Böyle olunca işlemci ekran kartının hızına yetişemiyor. Tam tersi durum ultra ayarlarda ekran kartı durmadan çalışıyor, buna rağmen az kare gönderiyor, böyle olunca işlemcinin işi çabucak bitiyor ve yeni kare istiyor, yani ekran kartı işlemciye yetişemiyor.
Edit: Tabii bu örnek dengeli sistemler için. Pentium G4560 + 1080 TI veya İ7 8700K + R7 240 gibi dengesiz sistemlerde bu olay olmaz, her halükarda düşük parça yavaş kalır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı