RX 460 sürücü güncelleyince kilitlenme sorunu

vegeta

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım MSI RX 460 4 GB OC. Sorun şu CD'den yüklediğim eski driver ile 7/24 stabil çalışıyor ama güncelleme yapınca hangi sürüm olursa olsun oyun oynarken siyah ekran ve zarrrr diye ses geliyor ve PC kitleniyor. Ayrıca CD'den yüklediğim arayüz yeni sürümlerdekinden farklı fark resimdeki gibi çözüm bulursanız sevinirim artık bıktırdı bu sorun saatlerce uğraştırıyor...

Bu resimdeki ayarı yapmazsam yeni sürümde bahsettiğim hatayı alıyorum bu ayar ile sıkıntısız oynayabiliyorum ancak (bu resim yeni sürümden),

312incii9027058.jpg

Bu resimde CD'den yüklediğim eski sürümden ve hiçbir ayar gerekmeksizin oyunlarda hiç hata ya da PC donması olmuyor. Dikkat ederseniz yeni sürümde 2 çubuk tek var bunda 8 çubuk var. Eski sürüm ile kullan diyeceksiniz ama sürekli yeni sürümü yükle uyarısı veriyor rahatsız edici. Sorunun PC'de olduğunu ben düşünmüyorum yeni gelen driverler kartı kullandırmıyor gibime geliyor...

werwer.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızı nasıl güncelliyosunuz? Rx 460'ın temel bellek hızı 1750 Mhz yani bu hızda çalışması gerek.

Radeon uygulamasından bildirim gelince tıklayıp güncelliyorum güncelleme gelince eski sürümdeki arayüzde bazı değişiklikler oluyor en altta attığım resim eski sürümden mesela onda durum 0 dan 7'ye kadar çubuk var yeni güncellemelerin hepsinde 2 çubuk tek var ve 1700 MHZ de oyun oynadığımda siyah beyaz yada gri ekran verip zarrr diye ses geliyo pc komple kitleniyo mause ışığı zayıf yanıyo bu olduğu zaman ve resetlemek zorunda kalıyorum sorunu yeni sürümlerde ancak şu şekilde giderebiliyorum mhz yi 1500'e düşürünce sorun düzeliyor... bu sorunlar ekran kartı ile gelen CD' deki eski sürüm driveri yükleyince yok istediğim oyunu oynuyorum rahatça mhz 1700 de iken onda hiç problem yok...

Frekansı düşürünce güç tüketimi azalır bu yüzden güç kaynağınızda bir sorun olabilir ama önceki sürümde çalıştığını söylüyorsunuz. MSI Afterburner ile bellek hızı 1750 Mhz iken ekran kartı sıcaklıklarına bir bakın derim. Birde 18.5.1 sürücüsünü yükleyip deneyin.

Frekansı düşürünce güç tüketimi azalır bu yüzden güç kaynağınızda bir sorun olabilir ama önceki sürümde çalıştığını söylüyorsunuz. MSI Afterburner ile bellek hızı 1750 Mhz iken ekran kartı sıcaklıklarına bir bakın derim. Birde 18.5.1 sürücüsünü yükleyip deneyin.

Şuan 16.7.3 yüklü CD den yüklediğim ekran kartıyla gelen driver onun haricinde 18 ile başlayanların tamamını kullandım nerdeyse dediğiniz sürümüde kullandım ama faydasız pc sıfır topladığımızda eski yazılımla kullandım sorunsuz güncelleme gelince bu sorun başladı sorunun psu da olduğunu düşünmüyorum binlerce konu var bunla alakalı çözülmemiş... birde şunu fark ettim güncellemede gelen sürümlerin hepsinde radeon yazılım sürümü adrenalin yazıyo bu cd den yüklediğimde yazılım sürümü crimson yazıyo...

Adrenalin sürümü performans artışını sağlayan sürüm. G0ç kaynağında sorun var demedim zaten. Son olarak MSI Afterburner Rehberi ile oyun içi değerleri kontrol edin. Bu arada kartın garantisi devam ediyorsa garantiye gönderin.
Hatayı alırken oynadğınız oyun ekran kartının % kaçını kullanıyor.
Son olarak RX 460 crash(black screen) bu konuya bir bakmanızı öneririm. Ek olarak kullandığınız modelde ek güç bağlantısı olmaması bir eksi çünkü bu model yük altında 75W tan daha fazla güç tüketiyor ve PCI-E slotu yeterli gücü sağlayamıyor. Sizde çözüm olarak bellek hızını düşürdüğünüzden güç tüketimi azalıyor ve sorun ortadan kalkıyor. Eski sürümde böyle bir sorunun olmamasıda ilginç bir durum.

Son düzenleme:
Adrenalin sürümü performans artışını sağlayan sürüm. G0ç kaynağında sorun var demedim zaten. Son olarak MSI Afterburner Rehberi ile oyun içi değerleri kontrol edin. Bu arada kartın garantisi devam ediyorsa garantiye gönderin.
Hatayı alırken oynadğınız oyun ekran kartının % kaçını kullanıyor.
Son olarak RX 460 crash(black screen) bu konuya bir bakmanızı öneririm. Ek olarak kullandığınız modelde ek güç bağlantısı olmaması bir eksi çünkü bu model yük altında 75W tan daha fazla güç tüketiyor ve PCI-E slotu yeterli gücü sağlayamıyor. Sizde çözüm olarak bellek hızını düşürdüğünüzden güç tüketimi azalıyor ve sorun ortadan kalkıyor. Eski sürümde böyle bir sorunun olmamasıda ilginç bir durum.

hata falan almıyorum oyunu 1 dakka falan oynuyorum direk siyah ekran ve zarrr diye ses geliyo hoparlörden PC kitleniyo mause ışığı falan zayıf yanıyo reset atıyorum bu durum olduğunda... eski sürümde bu sıkıntılar yok ve bu modelde bunla alakalı çok konu var internette hiçbiri çözüm sağlamıyo eski sürüm kullanmak şimdilik tek çare bu ekran kartını bilgisayarcı bir akrabamız almıştı bu kadar problemli olduğunu bilsem başka model aldırırdım fan hızlandığında berbat bir ses çıkarıyordu titreşim yaparak o sorunuda karton parçasıyla titreşen plastiğin altına küçük karton parçası yerleştirerek çözdüm ayrıca fanlar msi afterburner olmadan kontrol altına alınmıyor çok illet bir ekran kartı sorunları beni bezdirdi...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı