Çözüldü RX 460 ve FX 4100 darboğaz yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alpiron

Decapat
Başlıkta yazıdığım gibi böyle bir sorunum var, sistem bilgisi şöyle:

Anakart: MSI 970A-G46 (MS-7693) AM3+
İşlemci: FX 4100.
GPU: OEM RX 460.
RAM: 8 GB 2000MHz.
PSU: 420 Watt.

Witcher 3, GTA 5, Apex gibi oyunlar oynarken düşük FPS alıyorum. Ekran kartı %100 değil 85-75-50 arası dolaşıyor, işlemci mi değiştirmeliyim yoksa başka bir sorunu var mı?
Eğer değiştirmem gerekirse bütçe en fazla 500TL ikinci el önerilere açığım.

Çözüm
Sorunumu OC Genie 2 ile çözdüm hala darboğaz var ama gözle görünür bir şekilde azaldı şu an kullanıyorum her şey için teşekkürler.

Konu kapatılabilir.
FX 4300 ile RX 460 OEM kullandım hiçbir sorun yaşamadım GTA IV gibi bir oyunu 1080P yüksek ayarlarda oynadım. Sürücüleri güncellemeyi deneyin.

Tüm sürücülerim güncel ya overclokc yapacağım ya da işlemci değiştireceğim ama FX 4100'den yüksek bir geçiş yapmak istiyorum 4100'den 4300'e geçsem boş para vermek gibi hissederim.

İnternetten OC Genie'ye bakıp anladım galiba otomatik overclock yapıyor. Stok fan kullanmıyorum ama ne kadar zararı ne kadar yararı olabilir.
Zararı olmaz, manuel oc yapmayacaksınız sonuçta. OC Genie'nin bir nebze faydası olabilir. İşlemci değiştirmeyi düşünüyorsanız FX serisi almayın bu saatten sonra. Bütçe belirterek konu açarsanız yardımcı olabiliriz.

GTA 5 ile FX serisinin optimizasyonunun düşük olduğunu düşünüyorum. Ben kullanırken de oyuniçi ayarları sürekli değiştirerek uygun bir varyasyon oluşturmuştum. Ona rağmen FPS dropları oluyordu.

Sorunumu OC Genie 2 ile çözdüm hala darboğaz var ama gözle görünür bir şekilde azaldı şu an kullanıyorum her şey için teşekkürler.

Konu kapatılabilir.

Çözüm

Geri
Yukarı