Çözüldü FX-6300 ve RX 560 Darboğaz Yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fakedesinger

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Fake Japanese
Merhaba Technopat sakinleri, araştırdım ve 1080p çözünürlükte işlemcinin kartı beslediğini gördüm ve satın aldım. Aynı zamanda bozuk bir televizyon yaptırdım monitör olarak kullanmak için ama yaptırdığım televizyon 1366x768 çözünürlüğü destekliyormuş ve SDR olarak kullanılıyor. Sorun ise Apex Legends oynarken 100 FPS yakınken aksiyon esnasında 30 FPS kadar düşmesi. Yakın zamanda görsel koyacağım ama işlemcinin zayıf kalmasından şüpheleniyorum. Bu sorunu işlemciyi Boost halde iken kullanırsam sorunu aza indirir miyim ve ya başka çözüm yolları var mı? Ayarlar kısmı nasıl olmalı gibi gibi. Şu anda sistemde bir yenilik yapamam, sistemi idareten kullanmam gerekiyor. Bunu da belirteyim.
  • AMD FX 6300 3.5 GHZ İşlemci
  • RX 560 4 GB Ekran Kartı
  • Asus M9A57 R2.0 Anakart
  • 4x2 1600 MHZ RAM
Dipnot: Valorant ve Rogue Company'de aynı sorunu yaşıyorum.
20201219011110_1.jpg

Son düzenleme:
Nesi iyi.
32nm ve 6/6 nesi iyi?

FX işlemciler savunamam zaten Phenom işlemcilerin sadece 45 nmden 32 nm ye çekilmiş halleri gibiler ama arkadaşın sistemi zaten aman aman güçlü bir sistem değil ki arkadaşta sistemi almış zaten.
Oyun sırasında işlemci kullanımına dikkat edin ona göre bir daha dönüş yaparsanız bir fikir sunabiliriz açıkcası.

FX işlemciler savunamam zaten Phenom işlemcilerin sadece 45 nmden 32 nm ye çekilmiş halleri gibiler ama arkadaşın sistemi zaten aman aman güçlü bir sistem değil ki arkadaşta sistemi almış zaten.
Oyun sırasında işlemci kullanımına dikkat edin ona göre bir daha dönüş yaparsanız bir fikir sunabiliriz açıkcası.

Konu sahibine demedim.

FX 6300 gibi bir işlemciden pek bir şey bekleme. Benim bilgisayarımda da FX 6300 var ısıdan kapanıyor işlemci güç tüketimini %5 - %85 olarak ayarlıyorum yaklaşık 15-20 FPS fark ediyor. Uzun lafın kısası kötü işlemci.

Geri
Yukarı