RX 460 vs GTX 1050 vs GTX 960

Mert Şan

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Arkadaşlar RX460 almıştım Asus modelini ama çöp çıktı kart aşırı kötü cıktı nedenini anlayamadım bu yüzden geri verdim iadesini istedim. Kart geldımı iade olmazsa model değişikliği olucak yani Asus yerine Sapphire modelini alıcam. Şimdi asıl soru şu Sapphire RX460 yerine MSI GTX 1050 yada EVGA GTX960 alınabilirmi yani bu kartlar'dan hangisini taksam en iyi performansı alabilirim? zira darboğaz olmasını istemiyorum o yüzden hangisi daha iyi bir seçim olacaktır? Kullandığım işlemci A10 6800K

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin bu kartlar için yeterli. RX 460 Asus modelinde ne türlü bir sıkıntı yaşadın. GTX 1050 ve RX 460 benzer performansa sahip kartlar, GTX 1050 GPU gücü olarak bir tık daha iyi. GTX 960 modelinin yerine de 1050 Tİ alman daha doğru olur.
İşlemcim ile LoL oynarken 120 FPS alıyordum full grafikte yada hangisini istersen ekran kartı ile 80 alıyordum. Saçma geldi yani. Oyunu 80 FPS oynarken skill atınca bi anda siyah ekran atıyodu sanki bu ekran kartı oyun için yeterli deil gibi 2 kere felan siyah ekran attı en sonun'da PC kitlendi reset atmak zorun'da kaldım. Asus modeli çöp alacaksan Sapphire alacaksın. O yüzden Sapphire modeli ile değiştircem benim yanan ekran kartım AMD Radeon HD 6870 200 FPS veriyor 2010 yılında çıkmış bir ekran kartı 7 yıllık yeni nesil ekran kartı 80 veriyor her özellik olarak üstün olmasına rağmen. Değiştircem iade olmazsa yada GTX 1050 düşünülebilir yada 1050 Tİ ama Tİ darboğaz yapıyormuş araştırdığıma göre. GTX 960 EVGA modeli 600 TL Tİ 720 TL aralarında FPS farkı yok. Mimari bakımından 120 TL daha vermeye değermi bana ayrıntılı yazabilirmisin lütfen.

Gtx1050 yada rx460 4gb al.benim önerim rx460 4gb.
Vatan'da 4 GB modeli'de mevcut ama araştırdım 2 GB modeli 50 FPS veriyorsa 4 GB modelide 50 FPS veriyor çünkü RX460 4 GB modelleyebilecek bir kart deil. en fazla 2.5 3 Gb verir 1 GB boşa gider bunun içinde 100 lira vermeye değermi zaten tek fanlı. Çift fanlılarıda var ama Vatan'da yok nerden bulabilirim? Siteden almıyorum sıkıntı çıkmasın diye. Mağaza varsa yer fark etmez sipariş verdiririm çünkü sıkıntı çıkarsa direk mağazaya gidip yüz yüze konusabiliyosun. Vatan'daki elemanlara sert yaptım adamlar akıllandı resmen.

Vatan'da 4 GB modeli'de mevcut ama araştırdım 2 GB modeli 50 FPS veriyorsa 4 GB modelide 50 FPS veriyor çünkü RX460 4 GB modelleyebilecek bir kart deil. en fazla 2.5 3 Gb verir 1 GB boşa gider bunun içinde 100 lira vermeye değermi zaten tek fanlı. Çift fanlılarıda var ama Vatan'da yok nerden bulabilirim? Siteden almıyorum sıkıntı çıkmasın diye. Mağaza varsa yer fark etmez sipariş verdiririm çünkü sıkıntı çıkarsa direk mağazaya gidip yüz yüze konusabiliyosun. Vatan'daki elemanlara sert yaptım adamlar akıllandı resmen.
GTX 960 yerine GTX 1050 TI alabilirsin. Ve dediğin gibi RX460 4 gb lığı bencede alınmaz

GTX 960 ile GTX 1050 arasında FPS farkı yok ikise aynı performansı veriyor EVGA modeli 960'ın gayet güzel GTX 1050 720 TL aralarında 120 TL fark var biraz daha yüksek mimari için değermi yani.
GTX 1050 daha güncel bence bunu almalısın. Fakat karar senin

Sent from my SM-J710FQ using Technopat Sosyal mobile app

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı